Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Nakış ta basit zincir işleri Zincir işinin çok süslü ama çok basit birkaç türünü sunuyoruz. Kare zincir işi Bu tür zincir işinde ilmek , normal

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Nakışta basit zincir işleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Nakışta basit zincir işleri
  Zincir işinin çok süslü ama çok basit birkaç türünü sunuyoruz.
  Kare zincir işi
  Bu tür zincir işinde ilmek, normal zincir işinde olduğu gibi bir çizgi halinde kısıtlanmıyor, daha geniş tutularak bir kare görünümü kazanıyor. Bu özel görünümü verebilmek için, iğneyi giriş noktasının dört-beş iplik daha altına batırın, sonrasını normal biçimde işleyin; yani aşağıdan girerek ilmeği genişletip yukarıdan çıkın.
  Düğümlü zincir işi
  Zincir ilmeğinin bu güzel, bükümlü görünümünü elde edebilmek için, iğneyi bir önceki il meğin dısma, biraz yukarısına doğru batırırı. İpliği fazla çekmeyin, yoksa ilmeği fazla küçültebilirsiniz ve güzel görünümünü bozabilirsiniz.
  İki renkli zincir işi
  İki iğneye iki ayrı renkte iplik geçirerek bildiğiniz gibi zincir işi yapın: zincirin bir halkası bir renk, öteki halkası öbür renk olsun. Beklettiğiniz renkteki ipliği biraz fazla çekmeyi unutmayın.
  Yatık zincir işi
  Bu tür zincir işini yapmak için, iğneyi çıktığı noktaya daldıracak yerde, biraz daha sola batırın; verevlemesine aşağıya batırın, a-ma hemen çıkartmayın; resimde görüldüğü gibi, iğnenin ucunda bir düğüm yaparak ipliği çekin ve ilmeği, küçücük, eğri bir dikişle tutturun.
  Fantezi zincir işi
  Bu zincir işi birbirini izleyen ü-çer ilmeklik demetlerden oluşur. Bunu yapmak için, birinci ilmeği zincir yöntemiyle yapın, ikincisini, yukarıya doğru yer değiştirerek yaptıktan sonra, başlangıç noktasına dönün, üçüncü il-meği de birincinin içinden çıkarak aşağıya doğru işleyin, İkinci demeti işlemek için biraz Sola doğru kayın. İkinci ve üçüncü ilmekler havada kalacağından, küçücük bir ters dikişle tutturul-malıdır.
  Papatya işi
  Kolay yapılabilen, süslü bir iştir, küçücük çiçekler için kullanılır. Burada da zincirin ilmeklerini bir ters dikişle durdurmak gerekir; bütün ilmekler, bir çiçeğin hayali merkez noktasından çıkacak şekilde muntazam yapılmalıdır.
  Büyük halini görmek için resimlerin üstüne tıklayınız.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. rüyada zincir görmek ne demek, rüyada zincir görmek ne anlama gelir
 3. Örgü Zincir - Örgü Zincir Modeli - Örgü Zincir Yapımı
 4. Nakışta Kum İşi
 5. Basit İsim Nedir -Basit İsim Nedemek- Basit İsimlere Örnek
 6. Basit İcatlar ve Yapılışları Hakkinda Bilgi - Basit icatlar Nelerdir - Evde Yapilabilecek
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri