Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

peygamber imizin hayatı kronolojik sıralama olsun lütfen Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Atatürkün matematik alanında yaptığı çalışmalar nelerdir?(madde madde) (kronolojik sıralam Hz Muhammedin hayatı özet,
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 158      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Peygamberimizin Hayatı Kronolojik Sıralama

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Peygamberimizin Hayatı Kronolojik Sıralama

  Sevgili Peygamberimiz Hz.Muhammed'in ( s.a.v.) Kronolojik Sıraya Göre Hayatı

  571 Peygamberimiz Hz.Muhammed(s.a.v.) ( 20 Nisan ) Rebiu’l-Evvel ayının 12.gecesi sabaha karşı Mekke’de dünyaya gelmiştir. Babası Abdullah, Peygamberimizin doğumundan 52 gün önce vefat etmiştir.

  Doğumundan 7 gün sonra Dedesi Abdulmuttalib,torununa “ MUHAMMED adını koymuş,annesi Âmine ise,oğluna “AHMED ” adını vermiştir.

  Annesi Âmine bir müddet emzirmiş,sütü yetmediği için ve Mekke'nin havası çok sıcak olduğu için ,süt annesi Halîme’ye vermiştir.

  575 Peygamberimizi ( s.a.v. ),süt annesi Halîme,bir müddet emzirdikten sonra, annesi Âmine’ye teslim etmiştir.

  576 Peygamberimiz (s.a.v.),6 yaşındayken,annesi Âmine vefat etmiştir.

  578 Peygamberimiz (s.a.v.),8 yaşındayken dedesi,Abdulmuttalib vefat etmiştir. Dedesinin vefatı üzerine,amcası Ebû Tâlib’in himâyesine girmiş,gençlik yıllarını onunla geçirmiştir.

  596 25 yaşında iken 40 yaşındaki Hz.Hatice ile evlenmesi, Hz.Hatice’den Peygamberimizin 6 çocuğu dünyaya gelmiştir.

  1-Kâsım
  2-Abdullah
  3-Zeyneb
  4-Ümmügülsüm
  5-Rukiyye
  6.Fâtıma

  Ayrıca Peygamberimiz (s.a.v.)’in Mariyye vâlidemizden doğan İbrâhîm adlı bir çocuğu daha vardır. Peygamberimiz’in 7 çocuğundan Fâtıma hâriç, hepsi Peygamberimizden önce efat etmiştir.

  608 Ka’be’nin tamirinde,Peygamberimiz hakemlik yapmıştır.Bu hakemlikten sonra, Mekke halkı,Hz.Muhammed’e (s.a.v.) “ Muhammedu’l-Emîn ” sıfatını vermiştir.

  610 Peygamberimiz’in Hirâ Nûr mağarasında ilk vahyi alışı: “Yaratan Rabbinin adıyla oku! O, insanı bir aşılanmış yumurtadan yarattı. Oku! Rabbin, en büyük kerem sahibidir.O Rab ki kalemle (yazmayı)öğretti. İnsana bilmedikleri şeyi öğretti.”

  Alak Sûresi,1-5.Ayetler (Peygamber olarak görevlendirilmesi ) Ramazan Ayı, Kadîr Gecesi Hz.Peygamberin Peygamber olarak görevlendirildikten sonra yakınlarından başlayarak İslâma Da’vet etmesi. Bu da’vetten sonra, Peygamberimiz (s.a.v.)’in eşi Hz.Hatîce Büyüklerden Hz.Ebû Bekir Çocuklardan Hz.Alî ( İslâmın ilk yıllarında çocuk yaşta idi.) Kölelerden Zeyd bin Harise müslüman olmuşlardır.

  613 3 yıl gizli da’vetten sonra, Hz.Peygamber ( s.a.v.), insanları açıkça İslâm’a da’vet etmeye başlamıştır.

  615 İnananların çoğalmaya başlaması karşısında,onları dinlerinden döndürmek için Müşriklerin baskı ve zulümleri artmış, Bilâl-i Habeşî, Ammâr bin Yâsir, Hubeyb gibi müslümanlara akıl almaz işkenceler yapmışlardır. Bu zulûmler karşısında, bazı müslümanlar Habeşistân’a hicret etmişlerdir.

  622 Müslümanlara yapılan zulûmler had safhaya çıkınca,Hz.Muhammed ( s.a.v.) , Allah’ın emriyle,Hz.Ebû Bekir ile Mekke’den Medîne’ye hicret etmiştir.

  624 Hz.Peygamberin Kureyş müşrikleriyle yaptığı BEDİR SAVAŞI

  625 UHUD SAVAŞI

  627 HENDEK SAVAŞI

  630 MEKKE'NİN FETHİ

  632 Hz.Peygamber Efendimiz ( s.a.v.)’in vefatı. Peygamber Efendimiz ( s.a.v.),vefatından 80 gün önce Arafat Dağında Vakfe anında verdiği Vedâ’ Hutbesi’nde de belirttiği gibi bize, iki emânet bırakmıştır.

  1-Kur’ân-ı Kerîm

  2-Sünneti:Sözleri, Davranışları, Takrîrleri (sahâbîlerin ( arkadaşları )yaptığı davranışlar karşısında o davranışları,onaylaması veya onaylamaması.) 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. Misafir Üye

  bence çok güzel bir site zaten birçok ödevimi bu siteden bulup yazıyorum


 5. Misafir Üye

  çok teşekkürler çok güzel bir site


 6. Misafir Üye

  teşkkür ederim çok güzel site beni aydınlattı ödevimide yaptım


 7. hatice

  çok güzel site beni aydınlattı ödevimi yaptım


 8. Misafir Üye

  çok güzel bir site thank you...


 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri