Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

dürüstlük insana neler kazandırır maddeler halinde yazarmısınız Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Dürüstlük İnsana Neler Kazandırır Kompozisyon Tarihi Öğrenmek İnsana Neler Kazandırır Sözünde Durmak Dürüst
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 13      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Dürüstlük İnsana Neler Kazandırır Maddeler Halinde

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Dürüstlük İnsana Neler Kazandırır Maddeler Halinde

  1- Dürüstlük manevi bir yükümlülüktür.Yaradanımıza karşı sözümüzdür.Daha peygamberlik gelmeden “emin” lakabıyla tanınan Peygamberimize(s.a.v) bağlı olmanın gereğidir.Bu yüzden dürüstüğün seçiminden herkes kendisi sorumludur.Yani insan dürüst de olabilir,sahtekar da..Yetişme tarzımız elbet etkilidir ama kişi kendine çeki düzen vermek,dürüstlüğü hedeflemek zorundadır.Ve bunu yapabilir..

  2- Bir kişinin itibarlı ve saygın oluşu dürüst olduğunu göstermez.Bu ikisi farklı şeylerdir,özellikle günümüzde böyledir.

  3- Dürüstlük,iki yüzlü olmamak demektir.Birinin kendisi için bir yüz,başkaları için başka yüz takınıp,sonunda hangisinin gerçek olduğu konusunda dehşete düşmesi ne kötüdür.Dürüstlük tehlikeye atıldığında,kişi kendini tehlikeye atmış demektir.

  4- Dürüst kişiler yalan söylemeyi,gerçeklerin çarpıtılması olarak gördükleri için aldatıcı tavırlar içine girmezler.Bunun yanında,başkalarını korumak amacıyla olayları çarpıtmayı da reddederler.Kendi dünyalarının hakimi olduklarını,başkalarının da böyle olduğunu bilirler.

  5- Herkesin muhakkak yanlışları olacaktır.Ancak insanlara karşı açık olup,zaaflarını kabul edenlerin samimiyeti ve dürüstlüğü takdir edilecektir.Böylece insanlar,böyle kişilerle daha rahat ilişki kuracaklardır.

  6- Dürüst olanlar verdikleri sözleri yerine getirirler.Yapamayacakları vaatlerde bulunmazlar.Bir şeyi yapacaklarını söylediklerinde bunun için uğraşırlar.

  7- Başka insanların başarılı olmasına yardımcı olurlar,onların yollarını açarlar.Başkalarına destek verdiklerini açıkça söylerler.

  8- Dünyaya hizmet edilmek için değil,hizmet etmek için geldiklerini düşünürler.Başkalarına,kendilerinden ve zamanlarından bir şeyler vererek ilgilenirler.”İnsanların en hayırlısı,insanlara en çok faydası dokunandır”hadis-i şerifini kendilerine rehber edinirler.Dürüst insanlar,alıcı olmaktan çok vericidirler.

  9- Şov yapmak,ne de isim yapmak(şöhret) için verildi.Bu gücü kullanmanın tek adil yolu insanlara hizmet etmektir.”

  10- Dürüstlükten taviz vermezler ve hiçbir şey onları satın alamaz.

  11- Küçük şeyleri önemserler.Küçük ayrıntıda doğru davranırlarsa,ahlaki ve etik olarak da doğru yolda olacaklarını bilirler.

  12- Kendilerine yapılmasını istemedikleri bir şeyin,başkasına yapılmasına engel olurlar. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri