Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Beraat Kandilinin Önemi, Berat Gecesinin Önemi Berat Kandilinde geçmiş yılın hesabu yapılıp, gelecek yıl için planlamalar yapılır. Kişi kendini hesaba çeker ve geçmiş yılda yaptıklarını
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Beraat Kandilinin Önemi, Berat Gecesinin Önemi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Beraat Kandilinin Önemi, Berat Gecesinin Önemi


  Berat Kandilinde geçmiş yılın hesabu yapılıp, gelecek yıl için planlamalar yapılır. Kişi kendini hesaba çeker ve geçmiş yılda yaptıklarını gelecek yılda yapmamaya çalışır. Buna göre kendine bir yön tayin eder. Tıpkı yıllık bir program çerçevesinde yürütülen ticari faaliyetler yıl sonunda o program esaslarına göre kontrol ve teftiş edilir. Kâr zarar hesapları yapılır. Kesin hesabın tespitinden sonra da gelecek yılın programı hazırlanarak şeklini alır. Her yıl tekrar edilen bu kontrol ve tespit işlemleri sayesinde ekonomik hayatta istikrarlı ve sağlam bir ilerlemenin temini mümkün olur.

  Bu misalin ışığında manevi hayatımıza ve faaliyetlerimize bakalım. Dünya, âhiret hayatının kazanılması için yaratılmış bir manevi ticaret yeri olduğuna göre, o ticaretle ilgili faaliyetlerin de yıllık muhasebeye tabi olması gayet tabiidir. Bu muhasebenin vakti üç ayların içindedir. Berat Kandili ile başlayıp Kadir Gecesiyle biten devreye rastlar.

  Duhan Sûresinin 2., 3. ve 4. âyetlerinin Berat Gecesinden bahsettiği bildirilmektedir. Âyetlerin meali şöyle:

  “O apaçık kitaba and olsun ki, biz onu gerçekten mübarek bir gecede indirdik. Çünkü biz onunla insanları uyarmaktayız. Bütün hikmetli işler o gecede tefrik olunur.”

  Bu âyetler hakkında iki görüş vardır. Çoğu tefsir bilginlerinin görüşüne göre, bu mübarek gece Kadir Gecesidir. İkrime bin Ebi Cehil’in de dahil olduğu bir grup alim ise; bu gecenin Berat Gecesi olduğunu söylemişlerdir. Her iki tefsiri birleştiren diğer bir görüşe göre de, hikmetli işlerin ayırımının yapılmasına Berat Gecesinde başlanmakta ve bu işlem Kadir Gecesine kadar devam etmektedir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Berat kandilinin önemi nedir
 3. Berat kandilinin önemi
 4. Beraat Gecesinin anlamı,önemi ve manası
 5. Berat gecesinin önemi nedir?
 6. Beraat Kandilinin Anlamı ve önemi nedir
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri