Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Miraç Kandili nin Anlam ve Önemi Nedir? Miraç Kandili nin önemi nedir? Bu geceyi en iyi nasıl değerlendirebiliriz? Miraç Kandili "Bir gece , kendisine âyetlerimizden
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Miraç Kandilinin Anlam ve Önemi Nedir?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Miraç Kandilinin Anlam ve Önemi Nedir?

  Miraç Kandilinin önemi nedir? Bu geceyi en iyi nasıl değerlendirebiliriz?

  Miraç Kandili

  "Bir gece, kendisine âyetlerimizden bir kısmını gösterelim diye (Muhammed) kulunu Mescid-i Harâm'dan, çevresini mübarek kıldığımız Mescid-i Aksâ'ya üren Allah noksan sıfatlardan münezzehtir; O, gerçekten işitendir, görendir." (İsra :1)

  Mirac Gecesi, Recep ayının 27. gecesidir. Mirac mucizesi, hicretten bir buçuk yıl önce, 621 yılı başlarında vuku bulmuştur. Olayın iki aşaması vardır. Birinci aşamada Hz. Peygamber (s.a.v) Mescidül-Haram'dan Beytü'l-Makdis'e (Kudüs) ürülür. Kur'an'ın andığı bu aşama, gece yürüyüşü anlamında isra adını alır. İkinci aşamayı ise Hz. Peygamber (s.a.v)'in Beytü'l-Makdis'ten Allah'a yükselişi oluşturur. Mirac olarak anılan bu yükselme olayı Kur'an'da anılmaz, ama çok sayıdaki hadis-i şerifde ayrıntılı biçimde anlatılır.

  Hadis kitaplarında rivayet edildiği üzere:
  Hz. Peygamber (s.a.v) Burak ile Beytü'l Makdis'e vardıktan sonra oradaki büyük ve sert kayadan göğe çıkarıldı. Her bir gökte peygamberlerden biriyle görüştü, nice nice melekler gördü. Cennet ve cehennemin durumlarını gördü, Sidre-i Müntehâ'ya geçti, Allah'ın melekût âleminden bir çok acaib şeyler gördü. Nihayet beş vakit namazın farz kılınması emri ile aynı gecede geri döndü.

  İŞTE BU YÜZDEN MİRAÇ KANDİLİ ÇOK ÖNEMLİDİR. BU GECE EN İYİ DUA OKUNARAK DEĞERLENDİRİLEBİLİR.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. miraç gecesinin anlam ve önemi
 3. miraç kandilinin dinimizdeki önemi
 4. miraç kandilinin anlam ve önemi
 5. Regaip Kandilinin Anlam ve Önemi
 6. Miraç Kandili Nedir, Miraç Kandilinin Anlamı
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri