Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sana ne olduğu önemli değil , Din i Güzel hikayeler , Din İçerikli Güzel Anlamlı Yazılar , Güzel Din imiz , Din imizde Güzel Ahlak
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 5      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Sana ne olduğu önemli değil, Dini Güzel hikayeler, Din İçerikli Güzel Anlamlı Yazılar, Güzel Dinimiz, Dinimizde Güzel Ahlak

  Sponsorlu Bağlantılar
  Sana ne olduğu önemli değil, Dini Güzel hikayeler, Din İçerikli Güzel Anlamlı Yazılar, Güzel Dinimiz, Dinimizde Güzel Ahlak  Benim ailemde zengin olsaydı? Benim de imkanlarım iyi olsaydı? Benimde elimden tutan olsaydı? Keşke, keşke, keşke…lerimiz hic bitmiyor masa/Allah
  Hayatta istediğimiz şeyleri elde edemeyince, suçlu bulma konusunda o kadar yetenekliyiz ki, etrafımızda ki herkesi her şeyi görüyoruz. Aynaya bakmak aklımıza gelmiyor. Boşuna dememişler “göz kendini göremez” diye.
  Başımıza gelen olumsuzlukların sebebini, hep çevremizde aramayı severiz.
  Başarısız öğrenci öğretmenlerini, sistemi, imkanlarını sorgular. Kendisi dışında herkes suçludur.
  İş hayatında yaşanılan başarısızlıklar, aile hayatında ki sıkıntılar gibi her problemin sebebini, dışarıda aramayı seviyoruz.
  Engeller…
  Hayat engellerle dolu bir yolculuktur.“Yürüdüğünüz yolda hiçbir engel yoksa, yanlış yoldasınız demektir.”
  Engel olacak ki,Imanimiz, gücümüz sınansın.
  Engel olacak ki,samimiyetimiz sinansin.
  Engel olacak ki, sabrımız sınansın.
  Engel olacak ki, kararlılığımız sınansın.
  Engel olacak ki, engelle mücadele ederek gücümüz artsın.
  Hep aynı yükü, aynı ağırlığı taşıyan bir insanın gücün artırması mümkün değildir.
  Hz. Yusuf’un engelleri mi başarıları mı?
  Kuyuya atılmasaydı Yusuf, Mısır’a ulaşabilir miydi?
  Mısır’da köle pazarında satılmasaydı Yusuf, saraya girebilir miydi?
  İftiraya uğramasaydı Yusuf, zindana girip yıllarca tefekkür edebilir miydi?
  Zindan girmeseydi Yusuf, Mısır’a Sultan olabilir miydi?
  Peygamberler tarihi bize, hangi ortamda, hangi şartlarda, hangi ailede, hangi çevrede yaşarsak yaşayalım “İman, en büyük imkandır!” dedirtiyor.
  Vazgeçmeyin! İbret alın!
  Hayatı boyunca içki, kumar, uyuşturucu, hırsızlık dolu bir yaşam içinde yaşayan adamın iki oğluyla yapılan bir röportajın hikayesidir bu.
  Bir adam düşün, tüm hayatı gayri meşru yollarda yürüyerek geçmiş. Yemiş içmiş eğlenmiş. Daha rahat yaşamak için çalmış çırpmış. Uyuşturucu batağına saplanınca daha çok çalmaya başlamış. Böyle bir hayat yaşayan insanların önünde iki seçenek vardır. Ya ölüm ya hapis… Bu adam müebbet hapse mahkum olmuş.
  Arkada bıraktığı ailesi ve iki oğlu varmış. Hikayenin en can alıcı noktası, bu iki oğlunun hayatıdır. Oğullarından birisi babasının fotokopisi gibi yaşamış. Babasının ayak izlerini takip etmiş. Babasının yolundan yürürken kendini hapiste bulmuş. Babasıyla aynı cezaevinde komşu olmuş.
  Ancak aynı adamın diğer oğlu, hem okul hayatında hem iş hayatında çok başarılı olmuş. İş hayatındaki başarısı çevresindeki herkes tarafından bilinen, herkes tarafından sevilen bu delikanlının bir komşusu, bir gazetede çalışıyormuş. Meslekte kendini göstermek, önemli ve ilginç haberler bulmak zorunda olduğunu bilen bayan gazeteci, ailesini ve çocukluğunu bildiği bu iki gençle röportaj yapmak istemiş. “Nasıl olur da, aynı evde, aynı ortamda, aynı babanın yanında yetişen iki kardeşten birisi hayatını mahvederken, diğer kardeş bu kadar başarılı olur?” sorusunun cevabını haber yapmak için kolları sıvamış.
  Önce cezaevinde yatan mahkum kardeşle görüşmeye gitmiş. Kendini tanıtmış. Suça bulaşan gençlerle ilgili, ailenin etkisiyle ilgili bir yazı dizisi hazırladığını söylemiş.
  “Sen buralara nasıl düştün?” sorusuna “Babamı görüyorsun! Benden daha ne beklersin ki!” cevabını alan genç gazeteci, birkaç soru daha sorduktan sonra, cezaevinden ayrılmış.
  Bir şirketin Genel Müdürü olan diğer kardeşten randevu almış genç gazeteci. Önce kendini tanıtıp, niçin geldiğini anlatmış. “Ailenizi de, yetişme sürecinizi de iyi biliyorum. Siz, içinde yetiştiğiniz şartlara rağmen, buralara nasıl yükseldiniz?” sorusuna aldığı cevap, genç gazetecinin hayatta aldığı en büyük ders olmuş. Genel Müdür “Babamı görüyorsun! Benden daha ne beklersin ki!” demiş.
  Röportajı bitiren genç gazeteci, haberi hazırlarken şu başlığı atmış.
  Ya ibret alırsınız, ya ibret olursunuz. Tercih sizin!


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Güzel Ahlak İle İlgili Hikayeler
 3. güzel Dini mavi resimleri, png beautiful blue islamic pictures, çok güzel mavi dini grafik
 4. Bir anlık düştür hayat, dini yazılar, anlamlı güzel yazılar, duygusal yazılar, dini güzel
 5. resimli güzel sözler, resimlere Yazılı Anlamlı Sözler, Güzel Resimli Yazılar, Resimlere Ya
 6. Anlamlı yazılar, güzel yazılar, hayata dair anlamlı yazılar, Atasözü, Güzel Sözler, Sms Sö
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri