Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Günlük Konuşmalarımızda Din e İlişkin İfadeler İnsan başkalarıyla bir arada yaşayan , akıllı , düşünen , inanan ve konuşan bir varlıktır. Bu özelliklerinden dolayı yeryüzündeki
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Günlük konuşmalarımızda dine ilişkin ifadeler nedir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Günlük Konuşmalarımızda Dine İlişkin İfadeler

  İnsan başkalarıyla bir arada yaşayan, akıllı, düşünen, inanan ve konuşan bir varlıktır. Bu özelliklerinden dolayı yeryüzündeki varlıklar içinde önemli bir yere sahiptir

  Konuşmanın insan açısından önemi nedir?

  Konuşmak; bir düşünceyi başkalarına sözle anlatma eylemidir ve insanların birbirleriyle iletişim kurabilmelerinin temel yoludur. Toplumsal bir varlık olan insan duygu, düşünce ve isteklerini başkalarına konuşarak anlatır. Sevgisini, mutluluğunu ve acısını sözleriyle ifade eder. Konuşurken de bazı dine ilişkin ifadeler kullanır.

  Günlük konuşmalarımızda dine ilişkin ifadeler kullanmamızın nedeni nedir?


  İnanan bir varlık olan insanın yaşamında, dinin önemli bir yeri vardır. Din, insan yaşamını derinden etkiler ve onun söz ve davranışlarına yön verir. Bu nedenle günlük konuşmalarımızda geçen birçok sözcük ve deyim dinimizle ilgilidir. Örneğin, "Bismillâhirrahmanirrahim, Allah'a şükür, maşallah, inşallah, Allah'tan umut kesilmez, Allah'a emanet ol, helal, haram, günah, sevap gibi kavramlar bunlardan bazılarıdır.

  Günlük konuşmalarımızda geçen dine ilişkin ifadelerin bazılarının anlamı şöyledir:


  Maşallah: "Allah'ın dilediği olur." anlamına gelir. Bu ifadeyi gördüğümüz güzel bir nesne veya olay karşısında beğendiğimizi belirtmek için kullanırız. Aynı zamanda umulmadık durumlar karşısında şaşkınlığımızı belirtmek için de "Maşallah" söylenir.
  İnşallah: Allah dilerse anlamına gelir. Gelecekte yapacağımız bir şey için "inşallah" deriz. Yani "Benim dışımda bir engel çıkmadığı sürece, ben yürekten bunu yapmak istiyorum. Ancak bunun için Allah'ın da izin vermesini bekliyorum" anlamındadır.
  Allah'tan umut kesilmez: En umutsuz durumlarda bile kötümserliğe kapılmamalı, Allah'ın bir yardımda bulunabileceği düşünülmeli anlamında kullanılır.
  Allah'a emanet olun: Ayrılan kişilerin, kalanlara söylediği bir esenlik sözüdür.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. günlük konuşmalarımızda dini ifadeler
 3. günlük konuşmalarımızda dini ifadeler nelerdir
 4. Günlük konuşmalarımızda geçen dine ilişkin ifadeleri bilmemizin önemi nedir?
 5. Günlük konuşmalarımızda geçen dine ilişkin ifadelerin bazılarının anlamı
 6. Günlük konuşmalarımızda dine ilişkin ifadeler kullanmamızın nedeni nedir?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri