Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Allah 'ın beğendiği sabır nasıl olur? Allah Kuran'da , insanın Allah için sabretmesini bildirmiştir. Bir ayette "Rabbin için sabret" (Müddessir Suresi , 7) şeklinde emredilmiştir.

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Allah'ın beğendiği sabır nasıl olur?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Allah'ın beğendiği sabır nasıl olur?

  Allah Kuran'da, insanın Allah için sabretmesini bildirmiştir. Bir ayette "Rabbin için sabret" (Müddessir Suresi, 7) şeklinde emredilmiştir. İnsanın Allah'ın rızasını kazanmak için gösterdiği güzel ahlakta, yaptığı hayırlı işlerde en önemli özelliklerinden biri sabırdır.

  Ancak, sabır ile "tahammül" kavramlarını birbirinden ayırmak gerekir. Tahammül, hoşa gitmeyen, acı veren bir sıkıntıya katlanma eylemidir. Oysa Kuran'da kastedilen sabır, mümin için bir sıkıntı kaynağı değildir. Mümin, Allah'ın rızasını kazanmak için sabreder, dolayısıyla sabrından dolayı bir sıkıntıya kapılmaz, aksine manevi bir haz duyar.

  Ayrıca sabır, Kuran'da anlatılan tüm mümin özelliklerini de kapsayan bir vasıftır. Çünkü bir insan; mütevazi, cömert, fedakar, itaatkar olabilir, fakat bu özellikleri sürdürme konusunda sabır gösterirse bunların gerçek bir değeri olur. Yani sabır, diğer tüm mümin vasıflarını değerli ve geçerli kılan bir vasıftır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Altı olur, yedi olur, hep Allah`ın dediği olur atasözünün anlamı
 3. Nasıl olur da deniz, köpeğin ağzından pislenir, nasıl olur da güneş üflemekle söner sözler
 4. Atatürk'ün Beğendiği Şiirler
 5. Sabır Diyeceksin Yine Sabır
 6. Sabır,Sabır Nedir?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri