Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

İşte güneşin en yeni fotoğrafları Amerikan Fırlatma Birliği Atlas V roketiyle 11 Şubat'ta uzay a fırlatılan Solar Dynamics Observatory (SDO) uydu su , Güneş'in şu

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  İşte güneşin en yeni fotoğrafları

  Sponsorlu Bağlantılar
  İşte güneşin en yeni fotoğrafları

  Amerikan Fırlatma Birliği Atlas V roketiyle 11 Şubat'ta uzaya fırlatılan Solar Dynamics Observatory (SDO) uydusu, Güneş'in şu ana kadar çekilmiş en detaylı görüntülerini dünyaya ulaştırdı. Bilim adamlarının Güneş'i daha iyi anlamalarını sağlayacak olan veriler, yüzeydeki aktiviteyi ve patlamaları en net haliyle gösteriyor.  Washington'daki NASA bürosundan bilim adamı Richard Fisher, "Bunlar, Güneş araştırmaları yaptığım 40 yıl boyunca, gördüğüm en iyi kareler. SDO, Güneş'in hayatımıza ve toplumumuza etkileri konusundaki anlayışımızı değiştirecek ve geliştirecek" dedi. Fisher, Hubble uzay teleskopunun astrofizik bilimindeki büyük etkisinin bir benzerini SDO'nun yapacağını belirtti.


  Güneş'i araştırmak için şu ana kadar yapılan en gelişmiş uydu olan SDO, bilinen en iyi fotoğraf kalitesinin 10 katı daha net fotoğraflar çekebiliyor. Güneş'in iç yapısı ve manyetik alan etkinliği ölçümlerini toplayan SDO, sürekli yüksek çözünürlüğe sahip fotoğraflar çekerek yıldızın içinde ne olduğunu ortaya çıkarması beklenen çığır açıcı araştırmalar yürütecek.


  Dünyadan 35 bin 900 kilometre yukarıda yörüngeye oturan gözlem uydusu, yüksek çözünürlükte veriler ve canlı görüntüler göndererek önümüzdeki 5 - 10 yıl boyunca Güneş'i izleyecek. NASA, SDO'dan günde 1,5 terabaytlık veri göndermesini bekliyor. Bu, her 36 saniyede bir adet CD'yi dolduracak kadar veri gelmesi demek oluyor.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Vista Live Messenger RC Skin İşte En Yeni Skin
 3. Güneşin Sıcaklığı Kaç derecedir, Güneşin sıcaklığı hakkında bilmedikleriniz
 4. Güneşin Makro Çekim Fotoğrafları, Güneş Hakkında Bilgi, Uzay Ve Bilinmeyenler, Uzay, Yakan
 5. Yeni sezonun toka modelleri birbirinden şık ve gözalıcı..İşte 2018 en güzel tokaları.
 6. Mavi Önlükler Kalkıyor, İşte Yeni Kıyafetler
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri