Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Doğu Anadolu Evleri Erzurum , Erzincan , Kars , Muş , Van gibi şehirlerde bu tür evler görülmektedir. Bu bölgenin ana yapı malzemesi taştır. Doğu

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Doğu Anadolu Evleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Doğu Anadolu Evleri

  Erzurum, Erzincan, Kars, Muş, Van gibi şehirlerde bu tür evler görülmektedir. Bu bölgenin ana yapı malzemesi taştır. Doğu Anadolu Bölgesinin soğuk iklimi nedeniyle avlu kaplı olup, zemin kattaki diğer bölümlerin ortak geçiş mekanı durumundadır. Sofanın görevini de avluya bağlı bulunan tandırevi karşılamaktadır. Tandırevi oldukça büyük tutulmuş, içerisinde ocak bulunan, bütün aile fertlerince kullanılan bir nevi mutfaktır.

  [IMG]http://www.************.net/forum/attachment.php?attachmentid=14638&d=1290868604[/IMG]  Doğu Anadolu'nun evlerinin plan tipi sofasız, iç avlulu, tandırevlidir. Bu evlerin üst örtüsü ise topraktır. Tandırevinin üst örtüsü kırlangıç örtüdür.


  Bugün Türk evi kavramı Anadolu'nun coğrafi sınırlarının dışına taşmıştır. Irak, Suriye, Mısır'da, Balkanlarda eski Osmanlı topraklarında Türk evleri bulunmaktadır. Bu birbirinden çok uzaktaki evler bulunduğu yerin malzemesi ve iklimi ile uyum sağlamıştır. Değişik iklim, malzeme ve bölge farklarına rağmen Türk evinin kendisine has mimari bir karakteri vardır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Doğu Anadolu bölgesinin doğal unsurları, Doğu Anadolu bölgesinin geçim kaynakları, Doğu An
 3. Doğu Anadolu bölgesindeki tatil yerleri, Doğu Anadoluda tatil mekanları, Doğu Anadoluda ge
 4. Doğu Anadolu ingilizce tanıtım, Doğu Anadolu bölgesinin ingilizce tanıtım, Doğu Anadolu ha
 5. Doğu Anadolu iklimi, Doğu Anadoluda görülen iklim, Doğu Anadolunun iklimi, Doğu Anadolu ik
 6. Güney Doğu Anadolu Evleri
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri