Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Bilgisayar ım Açılışta Kalıyor! Tanım: Güç sorunu yok , her bağlantı yerli yerinde; fakat açılışta sistem mekanik olarak çalışsa da monitör uyku kipinde kalıyor ve

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Bilgisayarım Açılışta Kalıyor!

  Sponsorlu Bağlantılar
  Bilgisayarım Açılışta Kalıyor!

  Tanım: Güç sorunu yok, her bağlantı yerli yerinde; fakat açılışta sistem mekanik olarak çalışsa da monitör uyku kipinde kalıyor ve sistem herhangi bir hata sesi çıkartmıyor.

  Muhtemel Sorun: Bazı yonga setleri sistemin içindeki bellek veya işlemcilerin saat hızı ayarları değiştiğinde açılmamakta direnebiliyorlar. Bazen de BIOS ile ilgili sorunlar bu hataya sebep olabiliyor. Bunların yanında bellekler veya işlemci çalışmakta zorlanacağı bir hıza veya başarıma (örneğin bellekler için daha düşük iç gecikme süreleri) zorlanıyor da olabilir.

  Çözüm Adımları: Bilgisayarınızın güç kablosunu çekin. Arkadaki tüm bağlantı kablolarını çıkartın. Şimdi bilgisayarınızın güç düğmesine basın (evet, çalışmayacak, burada bir hata yok). Bu şekilde güç kaynağında kalmış olabilecek yükü boşaltıyoruz. Ardından kasayı açmamız gerekiyor. Kasayı açarak BIOS piline veya BIOSu sıfırlamaya yarayan iğnelere ulaşmamız gerekiyor. Bu iki bileşen genellikle birbirine yakındır. Önce işin kolayını deneyelim. BIOS pilini, makine şu haldeyken çıkartıp bir süre beklediğimizde BIOSun eski hâline dönmesi gerekir. Fakat, her anakartta BIOS bu kadar kolay şekilde sıfırlanmayabilir. Bazıları size direnç gösterebilecektir. Bu yöntem işe yaramazsa BIOS sıfırlama iğnelerine ulaşın ve bilgisayara güç gelmesini sağlayın; fakat açmayın. Anakarta güç gelirken yapmanız gereken şey, anakartın kitapçığında gösterilen BIOS ile ilgili sıfırlama iğnelerini gerekli konuma getirmek, birkaç saniye beklemek ve tekrar eski konumuna getirmektir. Bunu uyguladıktan sonra sisteminiz çalışmaya başlayacaktır; fakat BIOS ayarlarından fabrika çıkış şeklinde kullanmayacaklarınızı tekrar düzeltmeniz gerekecektir.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Bilgisayarım Çok Yavaşladı
 3. Et ve süt tüketmeyen çocuklar kısa boylu kalıyor
 4. Bilgisayarım Açılışta Yeniden Başlıyor!
 5. Bilgisayarım açılmıyor!
 6. Açılışta bios hatası
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri