Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

1.dünya Savaşında Manda Yönetiminin Kurulması? Wilson ilkeleri Osmanlı''ya (kağııtta) yarar getirdiği gibi zarar getiriyordu. Çünkü bu ilkelerin içerisinde birde Milliyet esası vardı ki Osmanlı çok

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  1.dünya Savaşında Manda Yönetiminin Kurulması?

  Sponsorlu Bağlantılar
  1.dünya Savaşında Manda Yönetiminin Kurulması?

  Wilson ilkeleri Osmanlı''ya (kağııtta) yarar getirdiği gibi zarar getiriyordu. Çünkü bu ilkelerin içerisinde birde Milliyet esası vardı ki Osmanlı çok uluslu bir devlet olduğu için bu maddeye göre Osmanlı topraklarının bağımsız devletlere bölünmesi gerekiyordu. Öylede oldu; Ermeniler, Rumlar ve Araplar bağımsız devletler kurdular.
  Diğer yandan -kesin bir şey söylemem ama- ben Bu Wilson''un ve ilkelerinin çokta samimi olduklarına inanmıyorum. Çünkü itilaf devletleri manda yönetimi altında sömürge faaliyetlerine devam ettiler ve bu yolda ABD�nin de desteğini aldılar.

  Wilson ilkeleri pek samimi değil zaten ABD,Fransa ve İngiltere''nin güçlenmesini istemediğinden bunları çıkarmıştır.Çünkü Osmanlı''yı paylaştıklarında güçlü bir konumda olcaklardı ve ABD''nin dişine göre bi rakip olcaktı sence bunu isterler mi?Hayır tabikide.

  Wilson ilkeleri yarardan çok kendi çıkarları için çıkarttıkları bişi.Manda yönetimi ile zaten Osmanlı''yı yönetmek istediler.Buda olmadı.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. 1.Dünya Savaşında Yapılan Gizli Antlaşmalar Nelerdir
 3. Ortadoğu'da manda yönetimlerinin kurulması
 4. Zeplin 1.dünya savaşında kullanıldı mı?
 5. ikinci dünya savaşında kaç kişi ölmüş?
 6. Osmanlı devletinin 1.dünya savaşında yaptıgı cepheler harita
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri