Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Turistik Yerler Turistik yerlerin isimleri Turistik yerler En güzel Turistik yerler Tuna kulesi Viyana'nın ilk ve en yüksek kulesi olma özelliğine sahip olup Tuna Nehrinin
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  En güzel Turistik yerler, Turistik yerlerin isimleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Turistik Yerler

  Turistik yerlerin isimleri
  Turistik yerler
  En güzel Turistik yerler

  Tuna kulesi
  Viyana'nın ilk ve en yüksek kulesi olma özelliğine sahip olup Tuna Nehrinin kıyısındadır. 170m yukardaki restorantta bir yandan kahvenizi yudumluyor, diğer yandan Viyana'yı kuş bakışıyla izleyebilirsiniz. 60lı yıllarda mimar Hans Lintl tarafindan tasarlanan kule, 20 ay gibi kısa bir sürede tamamlandı. Toplam 3,750 m³ beton ve 514 t demir kullanıldı. Zemini 8 metre kalınlığında ve 31 m genişliğinde olan kulenin alt kısmı 12m çapında.

  Dönme Dolap (Dev Çember)
  Viyana'da bulunan dönme dolap 100 yılı aşkın zamandır dönüyor. İkinci Dünya Savaşı zamanı haric hiç durmadı. Şehrin manzarasını bir de 64.75 metre yükseklikten seyretmeye ne dersiniz?

  Schönbrunn Sarayı
  Eski kraliyet yaz köşkü, gelenleri bir çok çekiciliği ile uzun bir geziye davet ediyor. Aşağı yukarı 40 kayzer köşkü Maria Theresia zamanının saray yaşamının görkemine şahitlik etti. Burada güzel kraliçe Sissi'nin hayranı olarak bir zamanlar onun kaldığı odalarda ondan hatıra kalan birçok eşya bulacaksınız.


  Schönbrunn Hayvanat Bahçesi
  1570'te Schönbrunner arazisinde bir yabani hayvan parkı vardı. Ufak baş hayvanların bulunduğu park herkesin gözdesiydi. Maria Theresia'nin eşi olan Franz Stephan von Lothringen bu parkın genişletilmesi için talimat verdi. 2 sene içinde tamamlandı ve ilk büyük hayvanlar (zürafa) 1828 tarihinde Franz II. tarafından getirtildi. Bugün ise çoğunlukla çocuklar tarafından vazgecilmez bir buluşma noktası olan bu hayvanat bahcesi, her tür hayvanı barındırıyor.


  Stephan Kilisesi
  Yörede "Stephansdom" olarak adlandırılan verilen kilise aynı zamanda şehrin merkezinini oluşturur. 137 metre yüksekliğindeki "Steffl", gotik Stephansdomun güney kulesi. Viyana'nın bu simgesinin her taşı bir tarihtir. Bu yapıtın sadece ihtişami ile büyülenmek yerine sırlarına da vakif olmak isteyenler aynı isteği taşıyan bir gruba katılıp Dom ve Diözesan müzesini ziyaret edebilirler. Tavsiye: Steffl'in kule odacığına ulaştıran 343 basamağını çikarak muhteşem manzaranın tadına varın.


  Opera binası
  1861/69 arası inşaa edilen Viyana Opera binasının giriş kapıları ünlü Ring caddesine bakıyor. Viyana'ya gelen turistlerin vazgeçilmez bir buluşma noktası olan Opera binası, opera hayranlarına ve turistlere dünya klasiklerinden seçmelerle unutulmaz dakikalar yaşatıyor.


  Hofburg
  Viyana'da yapılan toplantıların ve kurultayların merkezi Hofburg'ta buluşuyor. 17.000 m² alanda 35 farklı oda bulunuyor. 60 ile 1300 kişiyi kolayca ağarlamayabilen ve sarayı andıran yapı, Avrupa'da ve hatta dünyada ün yapmıştır.


  Haus des Meeres
  Kapalı hayvanat bahçesi olan "Haus des Meeres" (=deniz evi) bir beton sığınak içinde yaklaşık olarak 1.500 m² üzerine 2.500 farklı hayvan türü barındırıyor. Yilanlardan köpek balıklarına, balık türlerinden piranyalara her tür var.


  Islamisches Zentrum

  Viyana'nın ilk ve tek kubbeli camisi için 1968 yılında 8 islam ülkesi temsilcileri birleşti. Ödeme konusunda birbirleriyle anlaşamayınca temaslar uzun süre için donduruldu. Buna dayanamıyan Suud kıralı maddi kaynak konusunda öncülük yaptı ve cami inşa edildi. Tuna nehrinin kıyısında bulunan camide bayram ve özel günlerde bir çok kültürel etkinlikler düzenleniyor.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Macaristanın Turistik Yerleri, Macaristanda gezilecek turistik yerler
 3. Japonyanın Turistik Yerleri, japonya tarihi turistik mekanlar
 4. İranın Turistik Yerleri, İran Turistik Mekanları
 5. Türkiye tarihi ve turistik yerler haritası
 6. Akdeniz Bölgesinde Bulunan Turistik Mekanları,Akdeniz Bölgesinde Turistik Yerler
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri