Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Moskova gezisinde nereleri mutlaka görmeliyiz? Moskova’ya gidildiğinde ilk durak dünyaca ünlü Kızıl Meydan olmalı. Burada meydanın üzerindeki birkaç müzeden biri olan Tarih Müzesi’ni mutlaka gezmelisiniz.

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Moskova gezisinde nereleri mutlaka görmeliyiz?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Moskova gezisinde nereleri mutlaka görmeliyiz?

  Moskova’ya gidildiğinde ilk durak dünyaca ünlü Kızıl Meydan olmalı. Burada meydanın üzerindeki birkaç müzeden biri olan Tarih Müzesi’ni mutlaka gezmelisiniz.  Kızıl Meydan’da ayrıca Vladimir Lenin’in mozolesi de yer alıyor.  Rusya Devlet Başkanı’nın ofisinin bulunduğu, Rusya’nın yönetildiği Kremlin Sarayı da mutlaka görülmesi gereken yerlerden. Aynı zamanda müze niteliğindeki sarayın içinde ilginç Rus binalarını inceleyebilirsiniz.  Ruslar görkemli yapılar yerine, küçük soğan kubbeli yapılar inşa ederek kendi özel mimarilerini yaratmışlardır. Moskova’da gezerken soğan kubbeli mimariye sahip kiliselere dikkat edin.  Uğramadan geçmemeniz gereken bir başka yer Troya hazinelerinin sergilendiği Puşkin Müzesi.  Troya hazineleri, 1870’li yıllarda Türkiye’den alınmış, daha sonra 2. Dünya Savaşı sırasında ise Almanya’dan çalınarak ülkeler arasında çok ciddi problemlere neden olmuştu.  Moskova’ya gittiğinizde son olarak, akşam vakti Bolşoy’da bir bale gösterisine bilet bulabilirseniz bu görsel şöleni izleme fırsatını kaçırmayın.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Budapeşte tatilinde nereleri görmeliyiz?
 3. Florida tatilinde nereleri görmeliyiz?
 4. Singapur gezisinde nereleri mutlaka görmeliyiz?
 5. Beyrut gezisinde nereleri mutlaka görmeliyiz?
 6. Antakya (Hatay) gezisinde nereleri mutlaka görmelisiniz?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri