Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sofya'da otobüs , metro ve tramvayı nasıl kullanabiliriz? Sofya otobüs , tramvay , metro ve troleybüslerden oluşan gelişmiş ve yeterli bir toplu taşıma sistem ine

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Sofya'da otobüs, metro ve tramvayı nasıl kullanabiliriz?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Sofya'da otobüs, metro ve tramvayı nasıl kullanabiliriz?

  Sofya otobüs, tramvay, metro ve troleybüslerden oluşan gelişmiş ve yeterli bir toplu taşıma sistemine sahiptir. Toplu taşıma, sabah 05.00'dan gece 00.00'a kadar devam eder. Taksiler, gece ulaşımı için tercih edilebilecek tek araçtır.


  Yerel para birimiyle tek bir biletin fiyatı 1.00 leva (ortalama 0.50 Euro)'dır. Aynı zamanda, bir yolcu için 10'lu (8.00lv) biletler, metro ve karayolu taşımacılığı için kombine biletler (1.40lv), tüm hatlarda geçerli olan günlük biletler (4lv) ve 5 günlük biletler (15lv) bulunur.

  Günlük ve 5 günlük biletler, özellikle toplu taşıma araçlarının duraklarına bitişik çoğu gazete satıcısından alınabilir. Eğer bilet bulamazsanız, bineceğiniz otobüsün sürücüsünden alabilirsiniz. Ancak her sürücü bu biletlerden taşımayabilir.


  Otobüse binerken

  Araca biner binmez biletinizi zımbalatın. Denetçiler nadiren İngilizce anlar ve eğer biletsiz veya zımbalanmamış bir biletle seyahat ederseniz, güvenlikle sorun yaşayabilirsiniz. Denetçiler, pusuya yatarak otobüslere ve tramvaylara grup halinde binerler (ve tavırları genel olarak pek de nazik sayılmaz), bazen polis de onlara eşlik eder ve hiç istisna yapmazlar. Toplu taşımayı biletsiz kullanmanın cezası 10lv veya 5 Euro'dur.

  Sofya'da 15 tramvay, 9 troleybüs hattı, 93 otobüs hattı ve bir metro hattı bulunmaktadır. Kimi otobüsler, komşu kasabalar da dahil tüm şehir dışı bölgeyi katetmektedir.  Kullanışlı hatlar  84 numaralı otobüs her iki havalimanından şehir merkezine; 213 ve 214 numaralı otobüslerle, 1 numaralı tramvay, tren/otobüs terminalinden Orlov'a; 7 ve 18 numara Vitosha Caddesi ve Nedelya Meydanı'na; 1, 6 ve 7 numaralılar Ulusal Kültür Sarayı'na; 18 numara Slaveykov Meydanı'na ve 6 numara Macedonia Meydanı'na ulaşan hatlardır.

  Sofya'daki metro hala yapım aşamasındadır ve önümüzdeki yıllarda birkaç yeni hat da kullanıma açılacaktır. Şu an için, şehrin batı kıyısından (Lulin, Obelya) başlayan, şehrin merkezinden geçerek kuzeydoğuya (Mladost Caddesi) ve sonunda havalimanına ulaşan bir metro hattı bulunuyor.

  Mladost'taki son duraktan, 384 numaralı otobüse binerek havalimanına gidebilirsiniz. Ancak bu hala deneme aşamasındaki bir hat olduğundan seyahat süresi ve beklemelerle toplamda en az 30 dakika sürecektir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Otomobil, Otobüs, Dolmuş, Tren, Metro Gibi Toplu Taşıma Araçlarına Binerken Ve İnerken Han
 3. Madrid'de nasıl bir metro sistemi var?
 4. Berlin'de metroyu nasıl kullanabiliriz?
 5. Sofya'da havalimanından şehir merkezine nasıl gidebiliriz?
 6. Otobüs ile ilgili akrostiş şiir, otobüs akrostiş çalışması
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri