Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Günlük Nedir , Günlük Hakkında Bilgi Günlük Nedir Öğretmeye bağlı , gerçekçi anlatım türlerinden biri olan günlükler , bir kişinin önemli ve kayda değer bulduğu
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 6      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Günlük Nedir, Günlük Hakkında Bilgi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Günlük Nedir, Günlük Hakkında Bilgi

  Günlük Nedir

  Öğretmeye bağlı, gerçekçi anlatım türlerinden biri olan günlükler, bir kişinin önemli ve kayda değer bulduğu olayları , gözlem, izlenim duygu düşünce ve hayallerini günü gününe tarih belirterek anlattığı yazdığı yazı türüdür. Latincedeki “dies” (gün) sözcüğünden “diarium” (günlük) sözünden gelir.
  Edebiyat ve sanat dünyasından tanınmış kişilerin kaleminden günü gününe yazılan günlükler, tüm gerçekliğiyle yaşamı yansıtan birer ayna olarak karşımıza çıkmaktadırlar. Günlükler, yazarlarının iç dünyasını kurgusuz bir biçimde sergileyerek günlüğün sahibine ilişkin ayrıntılı bilgilere birinci elden ulaşmamızı sağladıkları gibi, yazıldıkları dönemin önemli olaylarına ilişkin tarihsel belgeler olarak da önem kazanırlar.
  Örneğin 1409 – 1431 yılları arasında Fransız bir papanın tutuğu “Parisli Bir Burjuvanın Günlüğü”, VI. ve VII. Charles dönemlerini araştıran tarihçiler için önemli bir kaynaktır. İngiliz günlük yazarı John Evelyn’in “Diary” (Günlük) adlı günlüğü, 17. yüzyıl İngilteresi’nin toplumsal ve kültürel yapısına ışık tutar.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Günlük Nedir?Günlük Nasıl Yazılır?Günlüğün Özellikleri Nelerdir?
 3. Anlatım Türleri - Günlük Hakkında Bilgi
 4. Bir Günlük Ömür Canlıların ömürleri hakkında - bir günlük ömür nedir
 5. Günlük Nedir, Günlük Ne Demek, Günlük Anlamı, Günlük Türleri Nelerdir
 6. XXL Günlük Kıyafet Modelleri Büyük Beden Günlük Elbiseler
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri