Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Günlük Çeşitleri , Günlük Çeşitleri Nelerdir Günlük Çeşitleri 1 – İçe Dönük Günlükler (Özel Ruhbilimsel Günlük) Yazarın bir bakıma kendi kendi ile konuşmasıdır içinde bulunduğu

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Günlük Çeşitleri, Günlük Çeşitleri Nelerdir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Günlük Çeşitleri, Günlük Çeşitleri Nelerdir

  Günlük Çeşitleri
  1 – İçe Dönük Günlükler (Özel Ruhbilimsel Günlük)
  Yazarın bir bakıma kendi kendi ile konuşmasıdır içinde bulunduğu doğal ve toplumsal çevreden, yazgısından yakınır. Bu metinlerde yazarın yaşadığı duygusal coşkunluğu bulabileceğimiz gibi, çeşitli kavramlar hakkındaki düşüncelerin, yazarın bilincindeki açılımlarını da bulabiliriz. Stendhal’ın günlüğü, Rus yazar Alexander Sergeyeviç Puşkin’in “Gizli Günce”si bu metinlere örnek gösterilebilecek niteliktedir. Fransız yazarı Andre Gide ve bizde Nudullah Ataç bu türün başta gelen ustalarındandır.

  2 – Dışa Dönük Günlükler

  Bu tip günlüklerde yazarlar, alaycı bir tavırla dönemin olaylarını, siyaset, sanat ve edebiyat adamlarını ya da gündelik sıkıntılarını öykü tekniği kullanılarak anlatmaktadırlar. Bu tür günlüklerde yazar kendi zaman dilimi içindeki tutum ve davranışlardan, düşünsel akımlardan ve haber kaynaklarından bahseder.
  Yaşadığı hayat kesitlerini, çeşitli konulardaki izlenimlerini öykü tekniği ve zengin betimlemeler aracılığıyla günlüğüne yansıtan ünlü öykücümüz Tomris Uyar’ın günlükleri de dışa dönük niteliğe sahiptir.
  Bu türler dışında bir de sanat esarlerinin oluşumu ve gelişimi ile ilgili günlükler vardır. Yazar eserinin gelişme evrelerini günü gününe anlatırken çektiği sıkıntıları, kaygıları ve çalışma yöntemini de bize göstermiş olur. A. Gide’nin “Kalpazanlar”, Thomas Man’ın “Doktor Faustas” bu tür günlüklerin başarılı örnekleridir.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Günlük Nedir?Günlük Nasıl Yazılır?Günlüğün Özellikleri Nelerdir?
 3. Kök Çeşitler, Bitkilerde Kök Çeşitleri, kök çeşitleri nelerdir
 4. Sanatın Sınıflandırılması ve Sanat türleri,Sanat Çeşitleri,Sanat nedir, çeşitleri ve özell
 5. Günlük Nedir, Günlük Ne Demek, Günlük Anlamı, Günlük Türleri Nelerdir
 6. XXL Günlük Kıyafet Modelleri Büyük Beden Günlük Elbiseler
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri