Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Bir Edebiyat Yazısının Eser Olarak Kabul Edilmesinin Aşamaları Her hangi bir şiir , bir düz yazı yazabilmeyi herkes yapabilir. Önemli olan , onun bir eser

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Bir Edebiyat Yazısının Eser Olarak Kabul Edilmesinin Aşamaları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Bir Edebiyat Yazısının Eser Olarak Kabul Edilmesinin Aşamaları


  Her hangi bir şiir, bir düz yazı yazabilmeyi herkes yapabilir. Önemli olan, onun bir eser, güzel sanat eseri olmasıdır ve bu eseri yaratmanın da bazı aşamaları vardır. Yaratıcılık, duygu ve düşünce gerektiren bir eser yazmanın aşamaları şöyledir:
  1)ilk olarak, yapacağımız sanat eserine gönülden değer vermemiz ve yapabileceğimize “inanmamız” gerekir.
  2)daha sonra yapacağımız eserinin konu aldığı sanat dalıyla ilgili yoğun bir araştırma yapmamız gerekir. Bu bize yaptığımız araştırmada o sanatın tarihinde ve günümüzde kullanılmış ve kullanılan bazı yöntemler hakkında bilgi verir.
  3)hayatın gündemini veya geçmişteki olayları ele alarak bu olayları yapacağımız esere yansıtmamız gerekir. Ele aldığımız bu konuları eserde “gizli” ve “dolaylı” bir şekilde belirtmemiz gerekir. Bu eseri okuyan insanların eseri okurken düşünmelerini gerektirmesini sağlar ve her zaman düşünce gerektiren eserler daha önemli ve değerlerdir. Mesela Osman Hamdi beyin bir eseri olan kaplumbağa terbiyecisi resmi insana düşünme ve anlama gerektiren bir eserdir. Bu eserde insanın çağdaşlaşması ele alınmıştır.
  4) daha sonra edebiyat sanatıyla ilişkili bir sürü kitaplar, antolojiler ve yazılar okumak gerekir. Çünkü başka yazarların yorumları bize fikirler verir. Fakat yanlış anlaşılmasın! Başka yazarın yorumunun tamamını almamalıyız. Sadece yazıda ele alınan konu hakkında ve sanatçının yapmış olduğu yorum tarzı hakkında fikir edinebiliriz.
  5)Önemli olan başka bir konu ise yaptığımız eser veya eserleri kendimize meslek malzemesi etmemeliyiz.bu zanaatkarcılık olur.
  6)son olarak yazdığımız edebi yapıtı yapılan yarışmalara, sergilere veya yapıtın ait olduğu sanat dalıyla alakalı olan kurumlara verilmesi gerekir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Dünyada 2007 Yılının UNESCO Tarafından Mevlana Yılı Olarak Kabul Edilmesinin Sebebi Ne Ola
 3. İlk Anayasanın Kabul Edilmesinin Önemi Nedir
 4. Yeni Türk alfabesinin kabul edilmesinin nedenleri
 5. Güzel Sanat Dallarından Eser Olarak Kabul Edilmesi için Geçirdiği Aşama
 6. El Yazısının Dili : Grafoloji,Bunları Biliyor musunuz? İlginç, Heyacanlı, Merak edilen ve
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri