Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Peygamber imizin (s.a.v) Kardeşleri Peygamber in (s.a.v) Kardeşleri Ebû Hüreyre radıy ü anh şöyle anlatıyor: Peygamber aleyhisselâm kabristana gelip buyurdu: Selâm sizlere ey müminler topluluğunun
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Peygamberimizin (s.a.v) Kardeşleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Peygamberimizin (s.a.v) Kardeşleri

  Peygamberin (s.a.v) Kardeşleri

  Ebû Hüreyre radıyü anh şöyle anlatıyor:  Peygamber aleyhisselâm kabristana gelip buyurdu:  Selâm sizlere ey müminler topluluğunun diyarı! Ve biz de,,Allah dilerse— muhakkak size ulaşacağız. Kardeşlerimizi görmeyi arzu ediyorum.  Ey Allah'ın Resulü, biz senin kardeşlerin değil miyiz? dediler. Peygamber aleyhisselâm:

  Siz arkadaşlarımsınız. Kardeşlerimiz ise, henüz gelmemiş olanlardır.  Bunun üzerine:  Ey Allah'ın Resulü, ümmetinden henüz gelmemiş olan kimseyi nasıl bilir ve tanırsın? diye sordular. Peygamber aleyhisselâm:  Bilmiyor musun ki, siyah atlar arasında yüzleri ve ayakları beyaz olan bir atın sahibi kendi atını bilmez, tanımaz mı? buyurdu.  Evet, Allah'ın Resulü tanır, dediler.  Peygamber aleyhisselâm:  Çünkü onlar abdest sebebiyle yüzleri, el ve ayakları bembeyaz, parlak olarak gelirler. Ve ben de onları Havzın kenarında beklerim. Dikkat! Bazı kimseler benim Havzıma yaklaştırılmayacaktır. Haydi geliniz! diye çağıracağım. >  Onlar senden sonra değiştirdiler, denilecektir.  Ben de:  Yazık onlara! diyeceğim.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Kanuni Sultan Süleymanın Kardeşleri Kimlerdir
 3. Peygamber Efendimizin Süt Kardeşleri Kimlerdir
 4. Peygamberimizin Süt Kardeşleri
 5. Peygamberimizin Gördüğü Rüyalar, Peygamberimizin Rüyalar Hakkındaki Yorumları, Peygamberim
 6. Atatürkün Kardeşleri
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri