Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Peygamber lere niçin inanmalıyız? Peygamber lere iman , İslam’ın inanç esaslarından biridir. Peygamber lere inanmak Allah ’a inanmanın bir gereğidir. Çünkü peygamber Allah ’ın elçileridir.

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Peygamberlere niçin inanmalıyız?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Peygamberlere niçin inanmalıyız?

  Peygamberlere iman, İslam’ın inanç esaslarından biridir. Peygamberlere inanmak Allah’a inanmanın bir gereğidir. Çünkü peygamber Allah’ın elçileridir. Peygamberlere iman demek, bütün peygamberlerin Allah tarafından gönderildiklerine, bu kimselerin Allah’tan getirdiği bütün bilgilerin gerçek ve doğru olduğuna inanmak demektir.

  Peygamberler arasında herhangi bir ayırım yapmak İslam inancı açısından doğru değildir. Bu nedenle bir Müslüman, Allah’ın gönderdiği bütün peygamberlere inanmakla yükümlüdür. Konu ile ilgili olarak Yüce Allah Kur’an’da şöyle buyurmaktadır: “Deyin ki: Biz Allah’a, bize indirilene(Kur’an’a), İbrahim, İsmail, İshak, Yakub ve Yakuboğullarına indirilene, Musa ve İsa’ya verilen (Tevrat ve İncil) ile bütün diğer peygamberlere Rab’lerinden verilene iman ettik. Onlardan hiçbirini diğerinden ayırt etmeyiz ve biz ona teslim olmuş kimseleriz” (Bakara suresi, ayet 136)


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Sizce Allah Peygamberlere Niçin Mesaj Göndermiştir
 3. Mucize Ne Demektir ve Mucize Göstermek Niçin Peygamberlere Ait Bir Özelliktir
 4. Peygamber Kime Denir Peygamberlere İnanmak Niçin İmanın Şartlarındandır
 5. Mucize Niçin Peygamberlere Ait Bir Özelliktir
 6. İnsanların peygamberlere niçin ihtiyacı vardır?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri