Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sigaranın Çevreye Verdiği Zararlar Nelerdir Sigara Çevreye Zarar Veriyor Çevre kirliliğinin en büyük sebebi sigara izmaritidir. Bilhassa denizlere atılan çöplerin %73’ ünü sigara izmaritleri oluşturmaktadır.
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 9      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Sigaranın Çevreye Verdiği Zararlar Nelerdir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Sigaranın Çevreye Verdiği Zararlar Nelerdir

  Sigara Çevreye Zarar Veriyor

  Çevre kirliliğinin en büyük sebebi sigara izmaritidir. Bilhassa denizlere atılan çöplerin %73’ ünü sigara izmaritleri oluşturmaktadır.

  Deniz Temiz Derneği tarafından her yıl Eylül ayında, vatandaşlarımızın da katkısıyla kıyı bölgelerinde temizlik çalışması yapılmaktadır. Halkın dikkatini çekmek, deniz kirliliğine çözüm aramak, bu kirliliğin sebeplerini halka anlatmak ve bilinçli toplum ile artık bu çevre kirliliğine son vermeyi amaçlayan bu çalışmada, 1744 gönüllü 24 noktada toplam 5321 kg atık çöp toplamıştır.

  Gönüllü dalgıçlarla yapılan su altı temizliğinde 623 kg atık çıkmıştır. Çıkartılan bu atıkların incelenerek raporu tutulmaktadır. Bu raporlarda, toplanan atıklar çeşitlerine göre sınıflandırılmaktadır. Hazırlanan rapora göre toplanan atıkların % 73.8’ini sigara, izmarit ve sigara paketleri oluşturmaktadır. İkinci sırayı %23.6 ile piknik ve plaj faaliyetleri atıkları almaktadır.

  Artık duyarlı olalım. Bu gidişe bir son verelim. Çevre kirliliğine bu derece olumsuz katkılar sağladıkça, geleceğimiz yok olmak üzere..

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Bitmiş Pillerin Çevreye Verdiği Zararlar Nelerdir
 3. Sigara Ve Alkolün Çevreye Verdiği Zararlar Nelerdir
 4. Sigara kullanımının insan sağlığına çevreye ve bütçeye verdiği zararlar nelerdir
 5. Sigaranın Organlara Verdiği Zararlar Nelerdir
 6. Sigaranın Dişlere Verdiği Zararlar
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri