Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Örnek olay incelemesinin iyi uygulanabilmesi için dikkat edilecek hususlar nelerdir Olaylar iyi seçilmeli , olay içinde sınıfı korkutacak dahşet sahneleri , tiksindirecek , ahlâkî değerlerini

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Örnek olay incelemesinin iyi uygulanabilmesi için dikkat edilecek hususlar

  Sponsorlu Bağlantılar
  Örnek olay incelemesinin iyi uygulanabilmesi için dikkat edilecek hususlar nelerdir

  Olaylar iyi seçilmeli, olay içinde sınıfı korkutacak dahşet sahneleri, tiksindirecek, ahlâkî değerlerini zedeleyecek unsurlar ayıklanmalıdır.

  Pedagojik olarak tartışılabilecek ve eğitsel sonuçlar çıkarılabilecek olaylar seçilmelidir. Seçilen olayların öğrencilerin seviyesine uygun olması sağlanmalıdır.

  Örnek olay mümkünse film olarak, veya resim, ses kaydı vs. olarak sınıfa getirilmelidir. Olayın doğru aktarılması hususunda şüphe olmamalıdır.

  Olay güncel olmalı, sınıfın düşünme ve tartışmaya katılma güdülerini arttırmalıdır.

  Öğretmen olay üzerindeki mümkün tartışmaları önceden düşünebilmeli, gerektiği yerde konunun dağıtılmasını engelleyerek, gerektiğinde tartışmaları yumuşatarak konunun eğitsel değerini her zaman yüksek tutmalıdır.

  Zamandan tasarruf etmek için benzer olayların başka yerlerdeki gelişimleri ve çözüm yolları üzerinde ön bilgiler hazır tutulmalıdır. Bunun için herektiğinde öğretmen ve bir grup öğrenci, olay üzerinde iyi bir ön araştırma yapmalıdırlar.

  Örnek olay üzerine ortaya konan fikirlerin uygulanma biçimleri de iyi tartışılmalı ve izlenmelidir (Meselâ trafik kurallarına uyma, hayvanlara eziyet etmeme, çevre sorunların karşı duyarlı olma gibi).


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Kişisel hijyen sağlamak için dikkat edilecek hususlar
 3. Saç Örerken Dikkat Edilecek Hususlar
 4. Cv Hazırlamada Dikkat Edilecek Hususlar
 5. Yiyecekleri Saklarken Dikkat Edilecek Hususlar
 6. Yiyecekleri Pişirirken Dikkat Edilecek Hususlar
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri