Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Kamuoyu Oluşumunda Kitle İletişim Araçlarının Önemi Nedir İnsanları ilgilendiren ortak konularda , genellikle sorunlarda yine insanlar tarafından üretilen ortak çözüm yoluna , ortak düşünceye kamuoyu
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 3      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kamuoyu Oluşumunda Kitle İletişim Araçlarının Önemi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kamuoyu Oluşumunda Kitle İletişim Araçlarının Önemi Nedir

  İnsanları ilgilendiren ortak konularda, genellikle sorunlarda yine insanlar tarafından üretilen ortak çözüm yoluna, ortak düşünceyekamuoyu denir. Herhangi bir sorunun çözümünde insanların geneline ulaşmak, onları bu konu hakkında yüz yüze bilgilendirmek oldukça zor ve hatta imkansızdır. Dolayısıyla bu şekilde kamuoyu oluşturmak da imkansızdır. Oysa kitle iletişim araçlarını kullanarak çok sayıda insana ulaşmak, bilgilendirmek, görüşlerini ve desteklerini almak daha kolaydır.

  Kitle İletişim Araçlarının Etkisi: Teknolojik gelişmelerle birlikte etki alanları giderek genişleyen bu araçların temel özelliği, olayları ve yorumları çok kısa bir zamanda büyük kitlelere yayabilmeleri ve böylece onların kanaatlerine yön verebilme olanağına sahip olmalarıdır. 1940’ lerde başlayan kitle iletişim araçlarının bireyleri etkilediği üzerinde yapılan araştırmalar, etki düzeyinin sınırlı olduğunu ya da dolaylı bir etkinin söz konusu olabileceği üzerinde sonuçlanmıştır. Böyle bir sonucun nedenlerinden biri “etki” sözcüğünden neyin kastedildiğinin açık olarak belirlenmediğinden kaynaklandığı ifade edilir. İkinci bir neden ise kitle içindeki bireyin, çeşitli kanallardan kendisine yöneltilen haber ve yorumların hepsine açık olmamasıdır. Bu haber yığını içinde yalnızca kendi seçtiklerine kulak verir. Kendi ilgi alanına giren, kendince önem taşıyan konuları kendi görüşlerine, yerleşmiş düşünce ve kanaatlerine uygun olanları seçme eğilimindedir. Psikolojide bu eğilime “Algıda seçilcilik” adı verilmektedir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Kamuoyu Oluşturmada Kitle İletişim Araçlarının Rolü Nedir
 3. Kitle İletişim Araçlarının Önemi Kısaca
 4. Kamuoyu Oluşturmada Kitle İletişim Araçlarının Önemi Nedir
 5. Kitle İletişim Araçlarının Yararları Nelerdir- Kitle İletişim Araçlarının Faydaları
 6. Kitle İletişim Araçlarının İşlevi Neledir- Kitle İletişim Araçlarının İşlevleri
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri