Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Anonim şirket nedir , Anonim şirketin özellikleri nelerdir , Anonim şirketin ortaklık yapısı nasıldır? Anonim şirket , beş veya daha fazla gerçek veya tüzel ortağın

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Anonim şirket nedir, Anonim şirketin özellikleri nelerdir, Anonim şirketin ortaklık yapısı nasıldır?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Anonim şirket nedir, Anonim şirketin özellikleri nelerdir, Anonim şirketin ortaklık yapısı nasıldır?

  Anonim şirket, beş veya daha fazla gerçek veya tüzel ortağın, belirli bir ekonomik amaçla faaliyet göstermek üzere ticari bir unvan altında kurdukları bir tüzel şirket türüdür. Esas sermayesi belirlidir ve ortaklarca paylaşılmıştır.


  Şirket hissedarları koydukları sermaye payı kadar sorumluluğa sahiptir. Şirketin sorumluluğu kendi mal varlığı ile sınırlıdır.

  Anonim şirketlerde kararlar çoğunluk ilkesine göre alınır, yönetim organları, yürütme ve denetleme ile ilgili işlemlere çoğunluğun oyuyla karar verilir. Şirket ortaklarından bir veya daha çoğunun vefatından sonra da yasal olarak varlığını sürdürür.

  Şirket yalnızca sermayesinden sorumlu olduğu için, bu sermayenin tamamının korunması yasal zorunluluktur. Şirket ortaklarının hakları, sahip oldukları hissenin oranına göre değişir.

  Anonim şirket, seçimle gelen bir yönetim kurulunca yönetilir. Pay sahiplerinin şirketi doğrudan yönetme hakkı yoktur, yönetim haklarını şirketin yönetim kurulunu seçerek kullanırlar. Şirketin denetlenmesi de hissedarlarca değil dışarıdan bir teknik ekip tarafından gerçekleştirilir.

  Şirket, pay sahiplerini ve alacaklıları bilgilendirmek için faaliyet raporu sunmakla yükümlüdür. Bazı devletler anonim şirkette tasarruf sahiplerini korumak için destekleyici tutum sergiler.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Bir Anonim Şirketin tüzel kişilik kazanabilmesi için en az kaç ortağı olması gerekir
 3. Bir anonim şirket en az kaç ortak ile kurulabilir
 4. Anonim şirket kuruluşu için en az kaç hissedar gereklidir
 5. Limited şirket nedir, Limited şirketin özellikleri nelerdir?
 6. formspring anonim bulma, formspring anonim soru sorma, formspring anonim olma
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri