Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Metalurji Bilimi Hakkında Metalurji (metalbilimi) , metal ve alaşımların , cevher veya metal içeren hammaddelerden , kullanım sürecine uygun kalitede üretilmesini , saflaştırılmasını , alaşımlandırılmasını

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Metalurji Bilimi Hakkında

  Sponsorlu Bağlantılar
  Metalurji Bilimi Hakkında

  Metalurji (metalbilimi), metal ve alaşımların, cevher veya metal içeren hammaddelerden, kullanım sürecine uygun kalitede üretilmesini, saflaştırılmasını, alaşımlandırılmasını, şekillendirilmesini, korunmasını, ve “üretim - kullanım” ömrü içindeki çevresel kaygı ve sorumlulukları da dikkate alarak, insanların ihtiyaçlarına cevap verecek özellikte ve biçimde hazırlanmasını hedef alan bilim ve teknoloji dalı.
  Metalurji, konusu itibarıyla, üretim metalurjisi (ekstraktif metalürji) ve fiziksel metalurji (malzeme) olmak üzere iki ana dala ayrılabilmektedir. Üretim metalurjisi, gerek doğada mevcut cevherlerden, gerekse metal içeren hammaddelerden veya ikincil kaynaklardan (hurda, artıklar, baca tozları, vs.) fiziksel ve kimyasal yöntemlerle saf metallerin veya alaşımların üretimi konularını kapsar.
  Öte yandan Malzeme Mühendisliği, metallerle birlikte seramikleri (porselen, fayans, tuğla, kiremit, cam, ateş tuğlası, refrakter malzemeler, özel sermetler, vb. malzemeleri), organik yapı malzemelerini (bilhassa polimerler gibi plastikleri, kauçuk maddesini), çimento, ahşap, fiber ve kompozit malzemeleri, elektrik-elektronik ve manyetik malzemelerini, dişçilik ve tıpta kullanılan malzemeleri, yakıt malzemelerini ve bunların özelliklerinin geliştirilmesini ve üretimini inceleyen bilim dalıdır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Halk bilimi unsurları
 3. İletişim bilimi nedir - İletişim bilimi modelleri ve evreleri
 4. Jeoloji Bilimi Nedir - Jeoloji Bilimi Hakkında Bilgi
 5. Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü – Meslek Tanıtımları
 6. Belirti Bilimi - Belirti Bilimi Nedir - Belirti Bilimi Hakkında
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri