Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Engelli Öğrancilere Ücretsiz Servis Milli Eğitim Bakanı Çubukçu'dan önemli adım: 30 bin engelli oğrenci okullara ücretsiz servislerle taşınacak Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu , 2009-2018

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Engelli Öğrancilere Ücretsiz Servis

  Sponsorlu Bağlantılar
  Engelli Öğrancilere Ücretsiz Servis

  Milli Eğitim Bakanı Çubukçu'dan önemli adım: 30 bin engelli oğrenci okullara ücretsiz servislerle taşınacak


  Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, 2009-2018 öğretim yılı için yeni hedefler belirledi. Projeler arasında, 30 bin engelli öğrencinin okullarına ücretsiz okul servisleriyle taşınması da var.
  Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) Kurumsal Beklenti Raporu'nda, 2009'un ikinci 6 aylık döneminde yapılması gerekenler sıralandı:

  - Özel Eğitim Rehberlik ve Danışma Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında 2009-2018 öğretim yılında yaklaşık 30 bin engelli öğrenci, okullarına ücretsiz olarak taşınacak.

  - Görme engelliler ilköğretim okulları ile kaynaştırma yoluyla eğitim alan görme engelli öğrencilere yönelik ders kitapları Braille yazıyla basılacak ve öğrencilere ücretsiz olarak dağıtılacak.

  - Az gören öğrencilerin kitapları okuyabilmeleri için ilköğretim ve ortaöğretim ders kitapları CD olarak hazırlanacak.

  - İşitme özrü, dil ve konuşma bozukluğu olan bireylerin iletişim ihtiyaçlarını desteklemek için işaret dilinin dil bilimi yönünden çözümlenmesi ve değerlendirmesini yapmak, yazılı ve görsel eğitim araç gereçlerini hazırlamak, Türk işaret dili sistemini oluşturmak, işaret dili tercümanlar ile öğreticilerini yetiştirmek için çalışmalar sürecek.

  - 2009'da ikinci 6 aylık dönemde 28 fakülte, 27 yüksekokul ve 10 enstitü kurulacak, 55 bin MEB personeline hizmet içi eğitim verilecek.

  - 32 ilde uygulanacak zorunlu okul öncesi eğitim kapsamında 190 anaokulu inşa edilecek.

  - Mesleki Eğitim Sektörü'nde Girişimcilik İklimi Geliştirme (ENTReVET) Projesi kapsamında, Kız Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü'ne bağlı pilot kız meslek liselerinde girişimcilik ruhunu geliştirmek amacıyla küçük hayali şirketler kurulacak.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Engelli İnsanlar Kimlerdir, Engelli İnsan Kime Denir
 3. Engelli Bireyler,Engellilik Nedir Engelli Kime Denir?
 4. Engelli bakım maaşı, engelli bakım maaşı nasıl alınır, engelli bakım maaşını almak için ge
 5. 0.facebook.com , Cepten Bedava Facebook a Nasıl Girili-Cep Telefonundan Facebook a Ücretsi
 6. Servis Elamanı Mesleği ve Özellikleri, Servis Elemanı Hakkında Bilgi
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri