Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Görme Özürlüler Kendi Başlarına Gezip Dolaşabilirler mi? Düzenli bir çevrede bazı koşulların ve olanakların sağlanması halinde görme özürlülerin de bir yerden bir yere kendi başlarına

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Görme Özürlüler Kendi Başlarına Gezip Dolaşabilirler mi?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Görme Özürlüler Kendi Başlarına Gezip Dolaşabilirler mi?

  Düzenli bir çevrede bazı koşulların ve olanakların sağlanması halinde görme özürlülerin de bir yerden bir yere kendi başlarına gidebilmeleri mümkündür. Görme özürlüler kendi başlarına gezip dolaşmak için beyaz renkli, metalden veya plastikten yapılmış bir baston kullanırlar. Bu baston katlanıp çantaya yada cebe konulabilir.
  Baston kullanarak gezebilmek için özel bir eğitim gerekmektedir. Ancak bazı görme özürlüler herhangi bir eğitim almadan da kendi kendilerine beyaz baston kullanımını öğrenebilmektedirler.
  Görme özürlü çocuğu olan aileler küçük yaştan itibaren bu çocuklarını baston kullanarak gezip dolaşmaya alıştırmalıdırlar. Okullarda da öğretmenler birinci sınıftan itibaren bu gibi çocukların baston kullanma alışkanlığı kazanmalarını sağlamalıdırlar. Aksi takdirde onlara ileri yaşlarda baston kullanmanın benimsetilmesi zorlaşmaktadır. Baston kullanmadan gezip dolaşmak görme özürlü bir kişi için oldukça tehlikeli kazalara yol açmaktadır.
  Bazı gelişmiş ülkelerde görme özürlülerin rahatça gezebilmeleri için özel olarak yetiştirilmiş rehber köpeklerde kullanılmaktadır. Ancak bu uygulama ülkemizde henüz mevcut değildir  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. 2018 Özürlüler İdaresi Sözleşmeli İşaret Dili Tercümanı Alımı özürlüler idaresi memur alı
 3. Doğuştan Görme Özürlüler Rüya Görür mü
 4. GÖrme ÖzÜrlÜler Nasil Okuyup Yazmaktadirlar ?
 5. Görme Özürlüler İçin Özel Eğitim Veren Kurumlar Hangileridir
 6. Görme Özürlüler Nasıl Okuyup Yazmaktadırlar ?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri