Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Engellilerin Aile Yaşamı Ve Özel Yaşamları Konusunda Sorunları , Problemleri Topluma katılma , toplumla bütünleşme konusunda bir başka güçlük de , engellinin aile yaşamı /

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Engellilerin Aile Yaşamı Ve Özel Yaşamları Konusunda Sorunları, Problemleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Engellilerin Aile Yaşamı Ve Özel Yaşamları Konusunda Sorunları, Problemleri

  Topluma katılma, toplumla bütünleşme konusunda bir başka güçlük de, engellinin aile yaşamı / özel yaşamıyla ilgili olarak ortaya çıkmaktadır. Fiziksel işlevlerindeki bozulma ya da bazı eksiklikler nedeniyle engellinin hareket yeteneği sınırlanınca, bu, onun özel yaşamına da bazı kısıtlamalar getirmektedir. Hatta sosyal hizmet kurumlarda sürekli bakım ve koruma altında olan engelliler için adeta özel yaşam yok denebilecek kadar azdır.

  Engelliye ait bir mekanın yokluğu ve kimi etkinliklerin (cinsel yaşam gibi) yasaklanması (13) gibi pek çok sınırlama özel yaşamı ortadan kaldırmaktadır. Ayrıca engellilerin evlenmeleri ve aile kurmaları da diğer insanlara oranla daha güçtür; bu da onların toplumla bütünleşmelerini önemli ölçüde engellemektedir (2).

  Gerek aile ortamında gerekse kurum yaşamında olsun, engelliler, özel bakım ve gereksinim kümesi oldukları için ya da başka zorlayıcı sebeplerle daha çok ihmal istismar kurbanı olmaktadırlar.

  Standart Kurallara göre devletler (Kural 9) engellilerin aile yaşamına tam olarak katılmalarını desteklemek durumundadır. Her konuda olduğu gibi bu konuda da ayrımcı uygulamalar olmaması için çaba harcanması gerekmektedir. Evlilik, aile yaşamı ve cinsellik gibi konularda engellilere yönelik olumsuz önyargıların değiştirilmesi gerekmektedir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Engellinin Aile Yaşamı / Özel Yaşamı
 3. Engellilerin Ulaşım, Fiziksel Çevre Ve Konut Sorunları, Problemleri
 4. Engellilerin İyileştirilmesi, Rehabilitasyonu Konusunda Sorunları, Problemleri
 5. Engellilerin İş Bulma, İşsizlik, İstihdam Konusunda Sorunları, Problemleri
 6. Göz Problemleri Konusunda Kime Başvurmalısınız?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri