Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Damat olucaklar Damatlık alırken nelere dikkat etmelisiniz! Damatlık: Damatlığın seçimi de en az gelinlik kadar özen ister. Doğru seçilmiş damatlıkla yeni eşinizi ken din ize

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Damat olucaklar Damatlık alırken nelere dikkat etmelisiniz!

  Sponsorlu Bağlantılar
  Damat olucaklar Damatlık alırken nelere dikkat etmelisiniz!


  Damatlık:
  Damatlığın seçimi de en az gelinlik kadar özen ister. Doğru seçilmiş damatlıkla yeni eşinizi kendinize birkez daha hayran bırakabilecekken yanlış seçim, bembeyaz gelinliği ile kuğu gibi süzülen yeni eşinizin yanında sizi çirkin ördek yavrusu durumuna düşürebilir. Siyah smokin içinde geleneksel bir şıklığa bürünen damatlar son yıllarda renk konusunda kabuklarını kırdılar. Artık damatlıklarda da daha çok model ve renk seçeneği sunuluyor. Siyahın yanısıra beyaz ve mavi de bu sene tercih edilen renkler arasında yer alıyor.

  Gelin gibi damat da kıyafetini satın almak mı yoksa kiralamak mı istediğine karar vermelidir. Damatlık seçerken gelin adayının gelinliğine uygun olması için gelinlik hakkında biraz bilgi alabilirsiniz, fakat gelinliğin resmini düğünden önce görmeniz istenmeyecektir. Damatlık alırken takım elbisenin veya smokinin dikim şekline ve niteliğine bakabilirsiniz. Takım elbisenin yaka uçlarında, kol manşetlerinde, cep ağızlarında ve kapaklarında, etek uçlarında, koltuk altlarında iplik temizlenmesi sırasında makas kesiklerinin olup olmadığına dikkat edin. Kiralayacaksanız, kir veya sökük olup olmadığına bakın.

  Damatlığınızı diktirmeye karar verirseniz, terzinizin daha önce dikmiş olduğu modellere göz atmakta fayda var. Böylelikle terzinizin tarzı ve dikim kalitesi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

  Damatlık diktirirken kumaş seçiminiz çok önemlidir, sezona ve mekana göre yazlık veya kışlık kumaşlar tercih edilebilir. Terziniz bu konuda sizi yönlendirecektir. Takım elbise veya smokininizin dikimi tamamlandıktan sonra aşağıda yazdıklarımızı mutlaka dikkate alın. Pantolon ve ceketinizle mutlaka oturun, eğilin ve rahatlığını kontrol edin.
  Ceket: Ceketin bedene tam uyması smokinin daha şık durmasını sağlayacaktır. Ceketin bedeninize uygun olup olmadığını omuz kısmından anlayabilirsiniz. Ceketi giyip kollarınızı serbest bıraktığınızda ise ceket kol boyunun baş parmağınızın üst boğumunu geçmediğine ve bileğinizden biraz aşağıda kaldığına dikkat edin. Ceketi düğmeledikten sonra oturmayı deneyin ve rahatlığını kontrol edin.
  Gömlek: Gömlek alırken de yaka ve kolların rahat olmasına, sıkmamasına özen gösterin. Smokinin içine genellikle pilili gömlek tercih edilir, fakat düz beyaz, kemik rengi ya da beyaz üzerine işlemeli bir gömlek de kullanılabilir. Gömlek kol boyuna da dikkat edin, manşetler ceketin kollarından 2-3cm kadar dışarı çıkmalıdır.  Pantolon: Pantolonunuzu seçerken boyuna ve rahatlığına özen gösterin. Pantolonun belinizi sıkmadığına emin olduktan sonra (1 parmak boşluk uygundur) oturarak ağ kısmının rahatsız etmediğine emin olun. Unutmayın ki rahat hareket edebilmeniz çok önemlidir. Paçalarının ise boy ayarlaması yapılırken ayak bileğinin 5 santim altında olmasına özen gösterin, yani paçalar ayakkabının üst kısmına değmeli ve kalça hareketlerini kısıtlayacak kadar dar olmamalıdır. Unutmayın ki kısaltmak mümkün ama paçaları kısa kalmış bir pantolon komik duracağı gibi uzatmak da mümkün olmayacaktır. Boy ayarlama işlemi tamamlandıktan sonra her iki paça boyunun da aynı uzunlukta yapıldığını kontrol edin.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Bir Kitap Ya Da Cd Alırken Nelere Dikkat Edersiniz
 3. Oyuncak alırken nelere dikkat etmeliyiz?
 4. Reklamı Yapılan Bir Ürünü Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz
 5. Kredi alırken en sık yapılan hatalar, Kredi Alırken Dikkat, Kredi Alırken Dikkat Etmeniz G
 6. LCD TV Alırken Nelere Dikkat Edilmeli
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri