Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

İdrar Kaçırma Hastalığı Tedavi Türleri İdrar kaçırma, kadınlar için önemli bir sağlık sorunu. Yaygın inanışın aksine idrar kaçırma yaşlanma sürecinin normal bir sonucu değil. Kadının

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  İdrar Kaçırma Hastalığı Tedavi Türleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  İdrar Kaçırma Hastalığı Tedavi Türleri

  İdrar kaçırma, kadınlar için önemli bir sağlık sorunu. Yaygın inanışın aksine idrar kaçırma yaşlanma sürecinin normal bir sonucu değil. Kadının iş, sosyal ve özel yaşantısında ciddi sorunlara yol açan idrar kaçırmanın çözümünü, modern tıp, tanı ve tedavi yöntemleriyle bulmuş durumdadır.

  İstem dışı idrarını tutamama ve farkında olmadan idrarını boşaltma durumudur. Normalde herkeste (kadın ve erkek), idrar torbası normal kapasitesine kadar dolduğunda, beyinde uyarılmayla idrar yapma isteği oluşur.
  Ancak bazı durumlarda; gerek kadınlarda, gerek erkeklerde (ama çoğunlukla kadınlarda) idrar torbası tam dolmadan ya da tuvalete gitme isteği oluşmadan idrar kaçırılır. Hasta, idrarını tutamaz. Hatta bazen idrarını kaçırdığını bile fark etmez.
  Sadece üzerini ıslattığı zaman idrar kaçırmış olduğunu anlar. Kegel egzersizleri, ilaç tedavisi ve cerrahi tedavi mümkündür. Bazı idrar kaçırma tipleri ilaçlar ya da hormonlarla tedavi ediliyor. İdrar torbası ve idrar yapmayla ilgili kasların kontrol altına alınması sağlanarak pelvik taban kasları güçlendiriliyor.
  Bu egzersizlere ek olarak bir günlük (idrar günlüğü) oluşturularak bu program çerçevesinde mesane eğitimi sağlanmaya çalışılıyor. Bu egzersizlerle birlikte veya tek başına uygulanan biofeedback ile elektrik simulasyonu da, zayıflamış pelvik taban kaslarının güçlendirilmesinde etkili oluyor.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Kadınlarda İdrar Kaçırma
 3. İdrar Kaçırma Problemi
 4. Erkeklerde İdrar Kacırma
 5. İdrar Kaçırma, Dışkı Tutamama (Kaçırma) Hastalığı
 6. İdrar Kaçırma Hastalığı Terimleri
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri