Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Prostat Kanseri Tedavisi Belirtileri Sebepleri Prostat Kanseri Belirtileri , Prostat Kanser Nedir Yapılan istatistiklerde , erkeklerde görülen bütün kanserle­rin içinde yüzde 10-15′inin “prostat kanseri” olduğu

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Prostat Kanseri Tedavisi Belirtileri Sebepleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Prostat Kanseri Tedavisi Belirtileri Sebepleri

  Prostat Kanseri Belirtileri, Prostat Kanser Nedir
  Yapılan istatistiklerde, erkeklerde görülen bütün kanserle­rin içinde yüzde 10-15′inin “prostat kanseri” olduğu belirlen­miştir. Prostat kanseri, genellikle 60 yaşını geçmiş erkeklerde ortaya çıkar. En fazla görülmesi ise 70 yaşından sonradır. Yaş ilerledikçe prostat kanserine yakalanma ihtimali de artmakta­dır.
  Prostat kanserinin sebebi bilinmemektedir. Prostat büyü­mesinde olduğu gibi prostat kanserinde de hormonların rolü üzerinde durulmaktadır.-
  Prostat kanseri, esas prostat organından çıkar. Prostat bü­yümesinin ise idrar yolunu çevreleyen salgı yapan bezlerden meydana geldiğini belirtmiştik. Hastalarda hem prostat büyü­mesi, hem de prostat kanseri aynı zamanda bulunabilir.


  Prostat kanseri, et rafına yayıldığı gibi, leğen ve omur kemiklerinde metastazlar meydana getirir. Akciğer ve karaciğere de atlayabilir.
  Prostat Kanserinin Belirtileri
  Prostat kanseri, prostat büyümesinde olduğu gibi aşağı id­rar yolunda daralmaya sebep olur. Bu daralmaya bağlı olarak hastalarda idrar şikâyetleri başlar. İdrar incelir ve ileri doğru fış-kırtılamaz. İdrarda bilhassa sona doğru yanma ve sızı hissi olur ve hastalar sık sık, az miktarlarda idrar yaparlar. Kanlı idrar çı­karmak da diğer bir belirtidir.
  Kanseri Kemiklere atlamasına bağlı olarak, hastalar bel ve kalça ağrılarından şikâyet ederler. Bu şikâyet ile birçok hasta yanlışlıkla fizik tedavi uzmanına müracaat eder. Pubis kemiği üstünde ve rektumda da ağrılar hissedilir.
  Prostat Kanserinde Teşhis
  Prostat kanserinin teşhisi, rektumdan parmak ile yapılan muayene ile konur.Bu muayene ile prostatta kanserli bölge tes­pit edilir ve kanserin etrafına yayılma derecesi anlaşılır.
  Bazı kan muayeneleri ve sistoskopi teşhiste yardımcı olur. Prostat büyümesinde olduğu gibi böbreklerin ilaçlı filminin (urografi) çektirilmesi şarttır. Bu muayene ile böbreklerin ça­lışması, idrar yollarının ve torbasının durumu anlaşılır. Aynı za­manda prostat kanserinin kemiklerdeki metastazları görülür.
  Prostat Kanseri Tedavisi, Tedavi
  Prostat kanserinin tedavisinde hormonlar ve bazı kanser ilaçları kullanılmaktadır. Şua tedavisi, bu hastalıkta diğer bir te­davi metodudur.
  Şayet idrar yolunda darlık meydana gelmişse, prostata ka­palı ameliyat metodu (transurethral) uygulanır. Bu sayede, id­rar yolu genişletilerek hastanın rahat idrar yapması sağlanır.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Yumurtalık Kanseri Hakkında - Yumurtalık Kanseri Nedenleri - Yumurtalık Kanseri Belirtiler
 3. Prostat Kanseri, Prostat Kanseri Tedavisi
 4. Prostat Kanserinin belirtileri, prostat belirtileri nedir, prostat kanserinde hastalık bel
 5. Prostat kanseri neden olur, prostat kanseri genetikmidir, prostat kanseri nedenleri
 6. Prostat Kanseri Hastaligi Belirtileri
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri