Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sperm hasarı babadan oğula ve toruna geçiyor Rus bilim adamlarının yaptığı bir araştırmaya göre , alkol ve sigara tüketimi sperm hücrelerinin DNA’sında değişim yaratıyor. Sperm

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Sperm hasarı babadan oğula ve toruna geçiyor

  Sponsorlu Bağlantılar
  Sperm hasarı babadan oğula ve toruna geçiyor  Rus bilim adamlarının yaptığı bir araştırmaya göre, alkol ve sigara tüketimi sperm hücrelerinin DNA’sında değişim yaratıyor. Sperm hasarı babadan oğula geçiyor ve dört kuşak devam ediyor.


  ANKARA - Amerikan Bilim Geliştirme Derneği’ne sunulan çalışmaya göre, farelerde yapılan deneyler, tarımda kullanılan kimyasallara maruz kalınmasıyla ortaya çıkan sperm hasarının dört nesil sonrasına aktarıldığını ortaya çıkardı.

  Bilim adamları, çok fazla sigara ve alkol kullanan babaların, sadece kendilerine değil çocuklarına da zarar verdiklerinin farkında olmaları gerektiğini belirttiler.

  Çalışmada babanın sağlığının, gelecek nesillerin sağlığında düşünülenden daha büyük rol oynadığı ortaya konuldu.

  Moskova’da Idaho Üniversitesi’nden bir ekip, mantar öldürücü tarım ilacı vinclozolinin fare embriyonları üzerindeki etkilerini inceledi.

  İnsanlardaki prostat kanseriyle benzer biçimi de dahil sperm hücrelerinde değişimlere yol açan bu kimyasala maruz kalan farelerde prostat büyümesi, hasarı, kısırlık ve böbrek sorunlarının belirtileri görüldü.

  Çalışmada, ortaya çıkan sperm hasarının hayvanlarda 4 kuşakta da korunduğu ortaya konuldu.

  Bilim adamları, çalışmalarında farelerin çok üst düzeyde vinclozoline maruz kaldıklarını vurguladı, ancak çalışmalarının toksinlerin spermde bir kere hasara yol açtıktan sonra sonraki kuşaklara geçebildiğini gösterdiğini belirttiler.

  Çalışmada ABD ve ve İngiltere’den bilim adamları da, çok fazla alkol ve sigara tüketiminin sperm hücrelerinin DNA’sında değişime yol açabildiğini vurgulayarak, bir kere sperm hücresi DNA’sının hasar görmesinden sonra da onarım sağlayacak bir mekanizmanın bulunmadığına işaret ettiler.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Fakir Toruna Zekat Verilir Mi
 3. Yetkinin Babadan Oğula Geçtiği Ve Tek Kişinin Söz Sahibi Olduğu Yönetim Şekli Hangisidir
 4. Osmanlı tarihinde ilk defa padişahlığın babadan oğula geçmesi kuralını bozarak kardeşinin
 5. Boy Babadan Kilo Anneden mi Gelmektedir?
 6. Babadan Oğula
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri