Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Royal 3 Boyutlu Halı , Modern Halılar , Marka Kaliteli Halı Modelleri , Carpet Patterns , Üç Boyutlu Modern Halılar Naksan Hol din g bünyesinde
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 3      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Royal 3 Boyutlu Halı, Modern Halılar, Marka Kaliteli Halı Modelleri, Carpet Patterns, Üç Boyutlu Modern Halılar

  Sponsorlu Bağlantılar
  Royal 3 Boyutlu Halı, Modern Halılar, Marka Kaliteli Halı Modelleri, Carpet Patterns, Üç Boyutlu Modern Halılar


  Naksan Holding bünyesinde faaliyet gösteren Royal Halı'nın yıllar süren araştırma-geliştirme (AR-GE) çalışmasının sonunda Türkiye'de ilk kez ürettiği 3 boyut görüntülü halı modeli yurt içi ve yurt dışından büyük talep görüyor. Royal'in 2009 yılında piyasa çıkardığı 3 boyut görüntülü halı özellikle Romanya Rusya Dubai İran ve Suudi Arabistan'dan yoğun sipariş alıyor.


  Kırmızı hardal kahverengi ve siyah tonlarında 36 desen çeşidi bulunan 3 boyut görüntülü halılara gösterilen talep yüzünden piyasada hemen taklitleri de çıktı. Taklitle yasal mücadelesini sürdüren Royal Halı bu yıl 4 milyon avro yeni yatırımla üretimini artırarak artan taleplere cevap vermeyi planlıyor.


  Royal Halı Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Cihan Dağcı kuruldukları ilk günden beri ürünlerinde özgün tasarımların yanı sıra tüketicilerinin hayatını kolaylaştıracak kaliteyi artıracak yeni teknolojiler kullanmaya özen gösterdiklerini söyledi.


  AR-GE bölümünün sürekli araştırmalar yaparak tüketicinin ihtiyaçlarını belirlemeye çalıştığını ifade eden Dağcı2006 yılından beri süren çalışmaları sonucunda Türkiye'nin Ekoteks sertifikalı ilk ve tek antibakteriyel halısını üreterek geçen yıl satışa sunduklarını belirtti.


  “ÇOK ÇABUK TAKLİT EDİLDİ”


  Royal ve Pierre Cardin halı koleksiyonlarının tamamında antibakteriyel üç etkili özelliğin bulunduğunu açıklayan Dağcı şunları söyledi:


  “1 milyon dolarlık AR-GE yatırımıyla antibakteriyel halıyı geliştirdik. Ürettiğimiz bütün halılar antibakteriyelantimayt ve antimantar özelliği taşıyor. 3 boyut görüntülü halıyla ilgili 15 yıllık AR-GE çalışma sürecimiz geçti. 2009'un başında değişik tasarımlar ve değişik renklerde bunu sağladık. Bu modelin üretiminde sekiz renk tonunu halıda buluşturduk desene derinlik verdik. Şu anda kahverengi-siyah renklerinde Royal'de 20 desen ve kırmızı-hardal renklerinde Pierre Cardin'nde 16 desende 3 boyut görüntülü halı modellerimiz var. Yeniliklerimiz devam ediyor.”


  Cihan Dağcı 3 boyut görüntülü halıya ilginin çok fazla olduğunu ifade ederken “3 boyut görüntülü halıda canımızı sıkan çok çabuk taklit edilmesi hem Türkiye'de hem de yurt dışında taklitleri var. İlk kez İstanbul'da sonra Ocak 2009'da Almanya Domateks fuarında sunmuştuk. Domateks'e ürünlerimizin tamamı taklit edilmiş vaziyette gelmişti. Taklitleri mahkemeye veriyoruz” dedi.


  -“120-130 MİLYON LİRA ÜRETİMDEN SATIŞ HEDEFLİYORUZ”-


  3 boyut görüntülü halıya yurt içinde ilginin çok yüksek olduğunu ihracatta iyi talep aldıklarını belirten Dağcı “İlgi çok fazla. 2009 yılında bu ürünü yetiştirmeye cevap veremedik. O yüzden aslında piyasada taklitleri çoğaldı. Royal Halı'nın yıllık üretim kapasitesi 5 milyon metre kare. Şu anda yüzde 30 üretim artışı yapıyoruz. Bu yıl 4 milyon avro yatırım yapacağız makine parkını büyüteceğiz” diye konuştu.
  Üretimlerinin yüzde 70'inin iç piyasa ve yüzde 30'unun ihracata yönelik olduğuna 30 ülkeye ihracat yaptığına dikkati çeken Dağcı şöyle devam etti:


  “Ortadoğu Türk cumhuriyetleri Avrupa ABD Kanada'ya satıyoruz. Hindistan dünyaya halı satarken biz Hindistan'a mal satıyoruz. İhracatta katma değerli ürünlerimiz ve kendi koleksiyonlarımız özellikle 3 boyut görüntülü tasarımlarımızla ön plandayız. 3 boyut görüntülü halı ihracatımız hızlı bir ivme kazandı en az 25 ülkeye gidiyor. Romanya Rusya Dubai İran Suudi Arabistan'da çok fazla talep gördü.”


  Genel cironun içinde ihracatın yüzde 25 pay aldığını bildiren Dağcı “Royal Halı geçen yıl 100 milyon lira üretimden satışla Türkiye'nin ikinci 500 büyük sanayi firması arasında girdi 204. sıradan 24. sıraya yükseldi. 2009 yılını 120-130 milyon lira ile kapatmayı düşünüyoruz” dedi.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. 2018 Royal Halı Modelleri
 3. 2018 Işıklı Modern Halı Modelleri Resimleri
 4. halı modelleri 2018, en yeni halı modelleri, 2018 yeni halılar, çok şık halı modelleri
 5. modern halılar 2018 - halı desenleri - halı renkleri - 2018 halı modelleri
 6. Halı Modelleri, carpet models, desen desen halılar, desenli halı modelleri, modern halılar
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri