Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Damat Ayakkabısı ve Çorabı - Damatlık DAMATLIK aksesuarları içerisinde yer alan bu iki nitelik aksine bir bütündür. Temeli sağlam olan her bina uzun süreli dayanır

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Damat Ayakkabısı ve Çorabı

  Sponsorlu Bağlantılar
  Damat Ayakkabısı ve Çorabı - Damatlık

  DAMATLIK aksesuarları içerisinde yer alan bu iki nitelik aksine bir bütündür. Temeli sağlam olan her bina uzun süreli dayanır ve ayakta durmayı başarır. Ayaklarda bir insanın temelidir. Eğer ayaklarınızda ağr Damat Ayakkabısı ve Çorabı - Damatlık
  DAMATLIK aksesuarları içerisinde yer alan bu iki nitelik aksine bir bütündür. Temeli sağlam olan her bina uzun süreli dayanır ve ayakta durmayı başarır. Ayaklarda bir insanın temelidir. Eğer ayaklarınızda ağr

  ı, acı, kaşıntı veya sızlama gibi bir durum varsa o zaman ayakta fazla kalamazsınız.

  Söz, nişan, nikah, düğün gibi eğlence organizasyonlarında ayakta sürekli kalma durumu mevzubahistir. Eğer ayaklarınıza iyi bakmazsanız fazla ayakta kalamazsınız. Düşünün bir kere yeni evlenen bir çift, gelin ve damat... Gelin gayet rahat ama damat bir türlü ayaklarına basamıyor veya iki de bir ayaklarına yönelik ayakkabısını ve çorabını çıkartıp ayaklarını kaşıyor...

  O kadarda yapmayalım, damat adayı oturduğu yerden ayaklarını iki de bir ayakkabıdan çıkartıyor. Bunun üzerine yanındaki konukların hepsi uzaklaşıyor. Gelin ve damadın yüzleri kıpkırmızı olmuş, neden mi dersiniz. "Terleme ve ayak kokusu" damadın böyle bir şikayeti yoktu ama nasıl olduysa oldu. Artık düğünün onlar için bir anlamı kalmamıştır. Damat ve gelin huzursuz olmuştur. Bu ve buna benzer olaylarla karşılaşmamanız için önerilerimize kulak verin. Ayakkabı seçerken dikkat edeceğiniz hususlar:

  -Ayakkabı seçimi yapmadan önce mekanınızın durumuna ve söz, nişan, nikah veya düğün yapacağınız tarihe dikkat edin. İlkbaha, yaz, sonbahar, kış.

  -Gelinliğin şekil ve rengini dikkate alın. Gerekirse gelinin ayakkabı modelini dahi göz önünde bulundurabilirsiniz.

  -Damatlığınızın modeline, rengine ve şekline bakın. Damatlık aksesuarlarınızı da dikkate almalısınız .

  Çevresel faktörleri dikkate aldıktan sonra şimdide bedensel olgularınıza dikkate almalısınız. İşte bazıları:

  -Ayakkabı seçimi yapmadan önce ayaklarınızın herhangi bir sorunu olup olmadığını ayakkabıcınıza bildirin.

  -Yumuşak deri olan ayakkabıları tercih etmeye özen gösterin. Ortapedik olmasına da dikkat edin.

  -Geheyre kısa topuklu ayakkabıları seçin. Kullanımı rahat ve hareketi kolaydır. Şayet gelinden kısa boylu iseniz o zaman uzun topuklu ayakkabı giyebilirler. Lakin tabanı ile farkı fazla olmayacak şekilde olmasına özen göstermelisiniz.

  -Ayakkabının ayağınızı fazla sıkmamamalı. Aynı zamanda bolda olmamalı. Ayakkabı giyildiğinde açılma payını dikkate almalısınız.

  -Japon kösele denen ayakkabıları tercih etmeyin. Tabanlarının çabuk kaybolan cinsten olmamasına ve dikişlerine bakın. Model olarakta damatlığınıza veya takım elbisenize uygun model olmalıdır .

  Ayakkabı tercihinizi yapıp aldıktan sonra şimdide çorap seçimine sıra gelmiştir. Çorap seçerken ayak sağlığınızı dikkate almalısınız. Ayaklar ne kadar dirençli olasalar bile bakterilere karşı o kadar da dirençli olmadığı ispatlanmıştır. Bu nedenledir ki mantar hastalıkları çok çabuk yayılmaktadır.

  -Ayaklarınızın sağlığı için naylon madde içeren çorapları tercih etmeyin. Bu çoraplar ayaklarınızın kolay terlemesine neden olduğu için mantar gibi bakteriyel hastalıklara davet çıkarmış olursunuz.

  - Çorap alırken mevsimsel zaman faktörünü dikkate almalısınız. Yazın olacak bir düğünde kışlık çorap alıp giyerseniz ayaklarınız su içerisinde kalır. Aynı durumda kışın, yazlık çorap alırsanız o zamanda sürekli soğuk alır, hem üşür hemde böbreklerinizin üşümeden dolayı aşırı çalışmasına neden olacaktır.

  -Çorap deseni her zaman önemli faktörlerden biridir. Damatlığınızın şekline veya niteliğine göre çorap seçimi yapmalısınız .

  Gri bir ve siyah beyaz çizgili damatlığınızın altında siyah ayakkabınız var. Çorabınızın rengi ise kırmızı. Size göre çoraplar fazla dikkat çekmez diye düşünebilirsiniz. Ama oturduğunuzda pantolonuzun paçası yukarı doğru çekildiği çin çoraplarınız dikkat çekecektir. Böylelikle çoraplarınız görünür. Tabii bazı istisnalar kaideyi bozmaz.

  -Çoraplarınız ayağınızdan büyük olmamasına, boğaz bantlarının aşarı derecede sıkmamasına veya bol olmamasına, küçük olup ayağınızı sıkmamasına özen dikkat etmelisiniz.

  -Aldığınız çoraplarınızın topuk ve parmak uc bölümlerinin olmasına özen gösterin. Bunu özelliği dayanıklı olmasıyla birlikte çorapların bu kısımları hava almasını ve çorabın ayağın şekliyle uyum sağlayarak rahatsız etmesini engellemektedir. Bunun ne özelilği var demeyin. Bir çorap alın, topuk ve parmak uclarını kestikten sonra dikip yeniden giyin. O zaman daha iyi anlayacaksınız


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. 2018 Damat Gömleği,Damat Gömlekler
 3. Taşlı Gelin Ayakkabısı Modeli Gelinlik Ayakkabısı Modeli
 4. Hz Muhammedin Ayakkabısı, hz. Muhammedin giydiği ayakkabı, Peygamberimizin ayakkabısı
 5. Kurbağa damat mı prens damat mı
 6. Gelin Damat Resimleri - Gelin Fotoğrafları - Damat Fotografları - Evlilik Resimleri - Geli
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri