Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

aldatılan kadın nasıl davranmalı – aldatılan kadın psikolojisi – aldatılan kadın sözler i – aldatılan kadın lar Aldatılmak günümüzde ilişkilerdeki en önemli sorunlardan biri. Birbirini

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  aldatılan kadın nasıl davranmalı – aldatılan kadın psikolojisi – aldatılan kadın sözleri – aldatılan kadınlar

  Sponsorlu Bağlantılar
  aldatılan kadın nasıl davranmalı – aldatılan kadın psikolojisi – aldatılan kadın sözleri – aldatılan kadınlar

  Aldatılmak günümüzde ilişkilerdeki en önemli sorunlardan biri. Birbirini seven, birlikte mutlu olan, insanlar bir araya gelip çift oluyorlar. Ancak zamanla insanlar değişiyor. Aradan geçen yıllar hayata bakışı değiştirebiliyor.

  Çoğu ilişkide aldatma olayının etkisi altında kalıyor. Aldatma söz konusu olduğunda kadınlar çok büyük bir travma yaşıyor. İlişkiye ve kendine olan güveni sarsılıyor ve pek çoğumuz ne yapacağımızı düşünür hale geliyoruz.

  Aldatılan kadın ne yaşar, neler hisseder, bu olayın üstesinden nasıl gelebilir?

  Yuvanı koru baskısı: İlişkide sadakatsizlik durumunda aldatıldığını öğrenen bir kadın için açık yada bastırılmış öfke, kaygı bozukluğu yada depresyon oluşma ihtimali çok yüksek. Çevreden gelen baskılar ruh halini fazlasıyla etkiliyor. Bu baskıyı yaratan çevre özellikle aile tabi. Çoğunlukla geleneksel ailelerde yuvanı koru şeklinde yapılan baskı bazen boşan dayatmasına dönebiliyor. Oysa aldatıldığınızda her ne kadar öfke de duyuyor olsanız onca yılı geçirdiğiniz insanı bir çırpıda bırakıvermek söylendiği kadar kolay olmayabiliyor.

  Sakinleşmeyi bekleyin: Aldatıldığınızı öğrendiğinizde evliliği sürdürmekde isteyebilirsiniz. Ancak dikkate almanız gereken bir konu var. Eğer evlilik dışı ilişkide eşinizle o üçüncü şahıs arasında duygusal bir bağ varsa, bu şahsın uzaklaştırılmasında sorun yaşanma ihtimali yüksek. İlişkiyi bitirmek, boşanmak, ekonomik bağımsızlığı olmayan özellikle çocuk sahibi kadınlar açısından daha zor kabul etmek gerek

  Bazen imkansız bile olabiliyor. Ancak henüz yeni yaşanmış bir üzüntü durumunda daha olayın sıkıntısını ve öfkesini üzerinizden atmadan karar vermeniz doğru olmaz. Psikologlar ve ilişki terapistleri karar vermeden önce biraz sakinleşmek gerektiğini söylüyor. Bu esnada tedavi edilmesi gereken bir depresyon yada kaygı bozukluğu varsa onun çözülmeside yerinde olur. Aksi takdirde karamsar bir bakış açısına sahipken verdiğiniz karar sizi ileride mutlu etmeyecektir.

  Kendi kararınızı kendiniz verin: Aldatıldığını öğrenen bir kadının yaşadıklarını arkadaşlarıyla ve ailesi ile paylaşması doğal. Ancak burada önemli nokta son kararı kişinin kendisinin vermesi.
  Ailede arkadaşlarda iyi birer dinleyici olabilirler. Ancak aynı zamanda akıl veren konumunada gelebilirler. Çevreniz erkeğin tek gecelik aldatmasının cinselliğe olan zaafından dolayı olduğunu ve makul görülmesi gerektiği söyleyebilir. Gerçek şuki aldatılan kadın için tek gecelik ilişki yada duygusal ilişki yaşanan sıkıntılar açısından bir fark olmuyor.

  İlişkiyi sorgulayın: Aldatılma sonrasında en sağlıklı düşünme biçimi partnerinizle birbirinizi değil aldatılmayı sorun olarak görebilmeniz. Aldatılma ilişkinin hastalığı aslında birde tabi kırılan, incinen benliğiniz. Tüm bunları göz önünde bulundurarak ilişkinizi sürdürmek için yeterli sebebiniz olup olmadığını sorgumanız gerekiyor.

  Ona nasıl güvenebilirsiniz: Evliliğinizi yada ilişkinizi bitirip bitirmeme kararı aslında duygularınızdan çok düşüncelerinize ve inançlarınıza bağlı. Onu hala seviyor olabilirsiniz. Aranızda koparılamayacak bir bağ olduğunada inanabilirsiniz. Elbette ayrılığı boşanmayı düşünmüyor olabilirsiniz. Ancak şu soruyu kendinize sormalısınız. İlişkime gerek cinsellik gereksede duygusal olarak kaldığı yerden devam etmem mümkün mü.

  Her ne kadar ilişkinizi her şey normalmiş gibi sürdürmek istesenizde cinsellikten soğumanız gayet doğal. Bu durumda cinselliği bir süre askıya alıp güven duygusunu yeniden geliştirecek kucaklaşmalara ağırlık vermek cinsel olarak ona karşı yaşadığınız soğumayı aşmanıza yardımcı olabilir. Elbette bu dönemde eşinizin tutumu ve desteğide ilişkinin sürüp sürmeyeceği konusunda netleşmeniz açısından size yol gösterecektir.

  Bu sorunun üstesinden gelmek için aldatmaya yol açan nedenleri anlamaya çalışabilirsiniz. Bazı durumlarda bu tür sorunlu bir dönem yaşamak ilişkiyi gözden geçirmek ve hem sizi hem eşinizi mutsuz eden konuları değiştirmek için de fırsatda olabilir. Ancak bunu kadın ve erkek olarak konuşarak başarmak çok zor olduğu için bir psikologdan yardım almanız çok yararlı olacaktır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Aldatan aldanir Aldatan insan, arzuları tarafından aldatılan insandır
 3. Mevlid kandilini nasıl değerlendirmeliyiz – Mevlid kandiline özel ibadet var mıdır &
 4. Evliliğin Tanımı – Evlilik Yolculuğu – Evliliği Zevkli Kılmanın Yolları –
 5. hipotroidi ve gebelik – hamilelikte hipotroidi – hipotroidinin anne karnındaki
 6. Arkhimedes Kimdir – Arkhimedesin Hayatı ( İÖ 290,280 – İÖ 212 – 211)
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri