Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Söz ve nişada yapılacaklar SÖZLENİYORUM Söz çikolatası Çikolatayı nereden alacaksınız…ve nasıl bir kaba yerleştireceksiniz. Geleneklerimize göre gümüş tepsi tercih sebebi , fakat gelin adayı gümüş
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Söz ve nişanda yapılacaklar

  Sponsorlu Bağlantılar
  Söz ve nişada yapılacaklar

  SÖZLENİYORUM
  Söz çikolatası
  Çikolatayı nereden alacaksınız…ve nasıl bir kaba yerleştireceksiniz. Geleneklerimize göre gümüş tepsi tercih sebebi, fakat gelin adayı gümüş tercih etmiyorsa kristal veya porselen de alabilirsiniz. Tepsi yerine meyve tabağı gibi gondollar da tercih edilebiliyor.

  Söz Kıyafeti
  Kız istemeye giden damat adayları için takım elbise giymeleridir, gelin adayları içinse çok sade ama şık bir elbise veya etek-bluz uygun olacaktır.

  Söz yüzüğü erkek tarafından, nişan alyansları ise kız tarafından alınır. Ancak her iki merasimi de aynı gün içerisinde gerçekleştirmeyi düşünüyorsanız yüzükleri erkek tarafının alması bir teklif anlamına geleceği için daha uygun olacaktır.

  Söz kahvesi
  Söz günü, misafirler gelince kız tarafının önceden almış olduğu çikolata gelin adayı tarafından davetlilere ikram edildikten sonra Türk kahvesi hazırlanır. Damat için özel bir kahve yapmak isterseniz ayrı bir fincan kahveyi şeker yerine tuzla pişirip damada sunabilirsiniz.

  Kız isteme
  Kahvelerin servisi ertesinde, geleneklere göre evlenmeye karar veren erkeğin aile büyüğü (genellikle baba veya dedesi) gelin adayını "Allah'ın emri, Peygamber'in kavliyle" ister. Kız tarafının babası da gençlerin kararlarına saygı duyduğunu ifade ederek kızına evlenmesi için izin verir. Bu söz kesme usulü çiftlerden daha çok ailelerin birbirleriyle yakınlaşması ve tanıması anlamına gelmektedir.

  Söz alyansları
  Aynı gün içerisinde yüzük de takılması kararlaştırılmışsa isteme sohbetinin hemen ertesinde gelin ve damat adayı davetlilerin ortasında biraraya gelerek genellikle erkek tarafından bir aile büyüğünün iyi dilekleriyle yüzük takmasının ertesinde takı takılırken el öpebilirler. Söz yüzükleri sağ elin yüzük parmağına, alyans ise evlendikten sonra sol elin yüzük parmağına takılır. Yüzük takılma merasimi sırasında alyanslar nişan yastıkları üzerinde veya beyaz dantel örtülerle ve çiçeklerle süslenmiş şık bir tepsi üzerinde genç bir kız tarafından takdim edilir.
  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Mevlid Kandilinde Yapılacaklar
 3. Adetliyken kadir gecesinde yapılacaklar
 4. Hamile kalmak için yapılacaklar
 5. Küresel ısınmayı önleme yolları, Küresel ısınma nasıl önlenir, küresel ısınmayı önlemek iç
 6. alevforum Düğün Ve Nişanda Söylenen Maniler
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri