Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Karbonhidrat Ne İşe Yarar Karbonhidrat Ne İşe Yarıyor ? • Karbonhidratlar karbon, hidrojen ve oksijenden oluşan organik bileşiklerdir. İnsan ve hayvan vücudunda glikojen, bitkilerin yapısında
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 11      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Karbonhidrat Ne İşe Yarar

  Sponsorlu Bağlantılar
  Karbonhidrat Ne İşe Yarar
  Karbonhidrat Ne İşe Yarıyor ?


  • Karbonhidratlar karbon, hidrojen ve oksijenden oluşan organik bileşiklerdir. İnsan ve hayvan vücudunda glikojen, bitkilerin yapısında nişasta ve sellüloz olarak bulunurlar. Beyin dokusu ve alyuvarların enerji yakıtı olarak kullandığı glikoz en önemli karbonhidratlardan ve en fazla üzüm ve üzümden yapılan besinlerde, balda bulunur.

  • Yüksek karbonatlı besinlerin sağlığa sayısız yararları vardır. Dayanıklı nişasta, doğal olarak olgunlaşmamış muz, kuru fasulye ve tam tahıllı ekmekte bulunur ve sağlıklı barsaklar için gereklidir.

  • Yağların metabolize olması için gereklidir. Karbonhidrat eksikliğinde vücut enerji için yağları kullanmak zorunda kalır fakat yağlar çok fazla enerji verdiği için yağların kullanımı neticesinde vücut asiditesi artar ve keton cisimciği denilen zararlı maddeler meydana gelir.

  • Yüksek karbonhidratlı besinler, adeta bedenin yakıtı gibidir. Bir çok fizyolojik fonksiyonu düzenledikleri gibi, adale daralmalarına engel olurlar. Gün içinde enerjik, dinç ve hevesli hissetmenize neden olurlar.

  • Karbonhidrat yetersizliği B vitaminleri, bazı aminoasitler ve lif eksikliğine yol açar. Halsizlik, sindirim sistemi rahatsızlıkları, sinir sistemi bozuklukları, proteinin vücut tarafından kullanılamaması nedeniyle yapım ve onarımda azalma ortaya çıkar.

  • Yetersiz miktarda karbonhidrat tüketimi, merkezi sinir sistemi fonksiyonunda bozukluk yaratır. Kompleks karbonhidratlı besinler, aynı zamanda sindirimi kolaylaştıran, kan şekerini düzenleyen ve enerji düzeylerini koruyan yüksek lifli besinlerdir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. İnsan Vücudunda Karbonhidrat Depolanması Sınırlı Olduğu Halde Fazla Miktarda Karbonhidrat
 3. Karbonhidrat Nerede Sindirilir
 4. karbonhidrat nedir, karbonhidrat ne demektir ?
 5. Karbonhidrat Nedir?
 6. Paylaş Facebook Twitter Google


 7. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri