Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

teleskop nedir özet halinde yazabilirmisiniz Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Teleskop Nedir Kısaca Teleskop Nedir Nasıl Yapılır Teleskop Nedir Tarihçesi Teleskop Nedir Nasıl Çalışır Teleskop
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 24      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Teleskop Nedir Özet

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Teleskop Nedir Özet

  Teleskop uzaydan gelen her türlü radyasyonu alıp görüntüleyen astronomların kullandığı bir rasathane cihazıdır. 1608 yılında Hans Lippershey (Hollandalı gözlük üreticisi) tarafından icat edilmiş, 1609 yılında Galileo Galilei tarafından ilk defa, gökyüzü gözlemleri yapmakta kullanılmıştır. Uzaydaki cisimlerden yansıyarak veya doğrudan doğruya gelen, gözle görülen ışık, ultraviyole ışınlar, kızılötesi ışınlar, röntgen ışınları, radyo dalgaları gibi her türlü elektromanyetik yayınlar kainat hakkında bilgi toplamak için çok lüzumlu delillerdir. Bu deliller ya klasik manada optik teleskoplarla veya çok daha modern radyo teleskoplarla incelenir.

  Teleskop yapı olarak objektif, oküler ve bu mercekleri muhafaza eden bir tüpten meydana gelmiştir. Objektif cinsine göre iki tür teleskop vardır. Uzaydan gelen ışıklar teleskop içinde bir aynaya çarpıp, prizmadan geçtikten sonra göze geliyorsa bu türe yansıtıcı teleskop denir. Uzaydan gelen ışıklar merceklerden doğrudan geçip göze geliyorsa bu türe de kırıcı teleskop adı verilir.

  Teleskop Nedir Özet-teleskop.jpg 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. Misafir Üye

  Konu teleskop alımı idi ama illa benim siteme üye ol diye baskı gelince(sizden gelmiyor olabilir) işin adres toplamak,spam mektuplar postalamak olduğu zannı uyanıyor.İlla üye olmalısınız ki size bilgi verelim şartı tehlikeli bir istek.Öncelikle kanunsuz.Ne hakla benim hakkımda bilgi toplansın ki.Hadi sadece mail adresi istense normal karşılanır,ama anasının adı,babasının adı gibi haksız sorgular insanı bezdiriyor.Şimdi,teleskop almaya niyetlendim.İstanbulun bir köyünde oturuyorum.Buraya kargo da gelmez.Ben sizin işyerinize gelip,teleskop beğenip,ödeyip alıp gitmek isterdim.O teleskopla sadece AY'ı değil,gezegenleri,gök adaları da gözlemek isterdim.Bakım gerektirmeyen bir modeliniz varsa bana bir fiyat teklifi gönderebilir misiniz.Tabii işyerinizin tarif ve adresi de olacak.


 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri