Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Hijyen ve Sağlık lı Yaşam ile ilgili Bilgi Sağlık lı bir yaşam sürmemize engel olabilecek ortamlardan korunmak için yapılan tüm uygulamalar ve temizlik işlemlerinin geneline
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 3      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Hijyen ve Sağlıklı Yaşam ile ilgili Bilgi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Hijyen ve Sağlıklı Yaşam ile ilgili Bilgi

  Sağlıklı bir yaşam sürmemize engel olabilecek ortamlardan korunmak için yapılan tüm uygulamalar ve temizlik işlemlerinin geneline hijyen denilmektedir.

  Elbetteki her birey kendi temizliğinden ve bakımından sorumludur. Bu durumda çocuklar tabiki istisna kabul edilmektedirler. Çocukların hijyen ve bakımı anne ve babaya aittir.Çocuk yaşlarda anne, baba veya öğretmenler tarafından çoğu zaman bizzat yapılarak öğretilen temizlik uygulamalarının, çocukluktan sonra bireyin kendisi tarafından yapılması gerekmektedir. Örneğin; tuvaletten sonra ve yiyeceklere dokunmadan önce ellerin yıkanması bir alışkanlık olmalıdır. Her gün yapılan işler arasında banyo yapma bir başka temizlik uygulamasıdır.
  Temizliğin sadece görünür kirlenme olduğunda yapılması yeterli değildir. Örneğin; uykudan uyanınca yüzün yıkanması, çamaşırların değiştirilmesi, gündelik temizlik uygulamalarıdır.

  Su ve sabun olmadan temizlikten bahsetmek olası değildir. Gelişmiş toplumlarda kişisel temizlikte en fazla kullanılan malzemelerin başında su ve sabun gelmektedir. Bunun yanı sıra banyo süngerleri, lifleri, diş fırçaları, el ve ayak temizliği ile vücut temizliğinde kullanılan fırçalar, tırnak makası ilk akla gelen temizlik araçlarıdır. Bunların tümü başkalarıyla paylaşılmaması gereken, kişisel temizlik araçlarıdır.
  Başta kişinin kendi sağlığı olmak üzere, başkalarının da sağlığını korumanın en önemli aracı temizliktir. Sadece beden temizliği değil, kullanılan her şeyi ve her ortamı temiz tutmak da temiz olmanın gereğidir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Hijyen ve sağlıklı yaşam ile ilgili sloganlar
 3. Hijyen ve Sağlıklı Yaşam ile ilgili Afişler
 4. Hijyen ve sağlıklı yaşam ile ilgili atasözleri
 5. Hijyen ve sağlıklı yaşam ile ilgili sunumlar
 6. Hijyen ve sağlıklı yaşam ile ilgili şiirler
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri