Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

İs partikülü Nedir - İs partikülü Oksijenin az olması durumunda tam yanma gerçekleşmez ve kurum partikülleri oluşur. Bir dizel motorun yanma prosesi esnasında kurum partikülleri

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  İs partikülü Nedir - İs partikülü

  Sponsorlu Bağlantılar
  İs partikülü Nedir - İs partikülü  Oksijenin az olması durumunda tam yanma gerçekleşmez ve kurum partikülleri oluşur. Bir dizel motorun yanma prosesi esnasında kurum partikülleri meydana gelir. İs partikülleri mikroskobik boyutta küçük karbon küreleridir ve çapları yaklaşık 0,05 μm'dir. Çekirdeklerinde saf karbondan oluşurlar. Bu çekirdekte değişik hidrokarbon bileşikleri, metaloksitler ve kükürt birikir. Bazı hidrokarbon bileşikleri sağlığa zararlı olarak kategorize edilir. İs partikülünün tam olarak hangi bileşenlerden oluştuğu; motor teknolojisine, kullanım şartlarına ve yakıta bağlıdır.

  İşlem Öncesi Dönem

  İşlem öncesi dönemdeki birey hangi özelliklere sahiptir?
  Bu dönem 2-7 yaş arasını kapsar.
  Bu dönemde birey sözcük dağarcığını zenginleştirerek ana dilini öğrenir.
  Çevresindeki eşya ve kişileri kendisinden ayrı varlıklar olarak görmeye başlar ve yaşantı geçirdikçe ben-merkezli düşüncelerden vazgeçer.
  Bu dönemde birey tersinir olarak düşünebilir. Yani algıladığı bir olay zincirinin halkalarını sondan başa doğru ters sırayla düşünebilir.
  Cisimleri yalnız tek bir özelliğine göre sınıflandırabilir.
  Çevresindekileri kavramsal olarak algılar ve düşünme sürecinde kavramları kullanır.
  Birey bu dönemde ailesine ait olma duygusunu geliştirmeye başlar.


  Paylaş Facebook Twitter Google


 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri