Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Kan uyuşmazlığı nasıl tedavi edilir? Anne ile bebek arasında kan uyuşmazlığı , ancak anne nin kanının Rh (-) , babanınkinin ise Rh (+) olması durumunda
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kan uyuşmazlığı nasıl tedavi edilir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kan uyuşmazlığı nasıl tedavi edilir?

  Anne ile bebek arasında kan uyuşmazlığı, ancak annenin kanının Rh (-), babanınkinin ise Rh (+) olması durumunda ortaya çıkabilir.


  Bu durumda ilk doğum sonrası Rh (+) bebeğin kanı anneye karışır, bu kana karşı antikor üretilir ve annenin ikinci gebeliğinde bebekle kan uyuşmazlığı sorunu etkisini gösterir.

  Doğum dışında kürtaj, düşük, dış gebelik, amniyosentez gibi durumlarda da oluşabilir.

  Kan uyuşmazlığında iğne tedavisi ve kan değişimi uygulamaları yapılır. Gebelik sırasında bebeğin kan grubu bilinemediğinden, anneye koruyucu Rheogam (Anti-D) iğnesi yapılır. Doğum sonrası eğer bebek Rh (+) ise iğneye devam edilir. Tedavi seyri şöyledir:
  • Gebeliğin 28. haftasında, devamında kanama olmaması için bu iğne yapılır.
  • Rh (+) bebeğin doğmasından sonra 72 saat içinde annenin kanında antikor üretilmesini engellemek için Rheogam iğnesi yapılır. Bu iğneler arka arkaya birkaç doz uygulanır.
  • Gebelik sırasında kürtaj, amniyosentez, kordosentez, dış gebelik, düşük durumlarından herhangi biri görülürse yine 72 saat dolmadan Rheogam iğnesi yapılmalıdır.
  • İğne tedavisinin yanı sıra anne karnında belirli tarihlerde kan değişimi yapılarak gebelikte sorun yaşanmaması sağlanır.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Diş ağrısı nasıl tedavi edilir
 3. Diş gıcırdatma nasıl tedavi edilir?
 4. Diş eti çekilmesi nasıl tedavi edilir
 5. Lösemi Nasıl Tedavi Edilir?
 6. Varis NasıL Tedavi EdiLir
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri