Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Suni Sancı Nedir , ne Zaman Verilir? Çoğu hamile kadın için doğum doğal olarak başlar. Fakat bazı hamile liklerde doğumu başlatmak için çeşitli ilaçlar kullanılması

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Suni Sancı Nedir ,ne Zaman Verilir?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Suni Sancı Nedir ,ne Zaman Verilir?

  Çoğu hamile kadın için doğum doğal olarak başlar. Fakat bazı hamileliklerde doğumu başlatmak için çeşitli ilaçlar kullanılması gereklidir.


  Eğer anne karnındaki bebek içerde büyüyemiyorsa dışarda durması, içerde durmasında çok daha yararlı olacaktır. Diğer bir başka durumda ise hamilelik dönemi gecikmiş anneler için uygulanır. Mesela 41. ya da 42. haftaya gelinmiş ve hala anne sancılanmamışsa bebeğin suni sancıyla doğurtulması son derece normal bir durumdur.

  Doğumu başlatmak için serum yoluyla oxytocin verilerek sancılar başlatılabilir. Gene başlamazsa bu sefer vajinaya direkt olarak prostaglandin tableti konulabilir, ya da o bölgeye aynı ilacın jeli uygulanabilir. Bu iki kullanımda da cervix yumuşar ve değişir, 12 saat sonra oxytocin uygulandığında da cervix kolayca genişler.

  Çoğu zaman bu uygulamalar bütün gece sürebilir. 12 saatlik bir süre çok normaldir. Su kesesinin patlatılması da doğumun başlamasına yardımcı olur. Sancılar başlar ve giderek şiddetlenir. Suni sancıyla başlatılan doğumlarda risk tabii ki vardır. Bunlardan en sık görüleni vajinal doğum yerine sezeryan doğumdur. Bazen de bu sancılar çok şiddetli bir hal alarak anne ve bebek için tehlikeli bir hale gelebilir.

  Doktorlar genelde suni sancıyla başlatılan doğumlardan kaçınıyorlar çünkü bunların çoğu sezeryanla sonuçlanabiliyor. Tabii bazı durumlarda bu şart oluyor. Mesela bebeğin günü geçtiğinde ve hala doğum başlamadığında çocuk için bu durum çok tehlikeli olabiliyor. Doğum nasıl olursa olsun en önemli olan bebeğin sağlıklı bir şekilde dünyaya gelebilmesi. İşte bunun içinde doktorlar bu gibi durumlarda bu 2 seçenek arasında karar vermek zorunda kalıyorlar.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Suni İnsan Nedir
 3. Zekat nedir kimlere verilir nelerden verilir
 4. Ağrısız Sancısız Doğum Yöntemleri ağrısız dğum hakkında - suni sancı ile doğum - hipnozla
 5. Gebelikte Suni sancı nedir, Suni sancı, Suni Sancı Nasıl Uygulanır, Suni Sancı Reskleri, S
 6. Suni solunum nasıl yapılır-Suni solunum öğrenme yöntemleri
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri