Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

hristiyanlıkta tanrı inancı nasıldır kısaca özet yazarmısınız Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Ahiret İnancı Nedir Kısaca Kutuplarda Yaşam Nasıldır Kısaca Yahudiliğin Tanrı İnancı Yahudilikte Allah
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 20      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Hristiyanlıkta Tanrı İnancı Nasıldır Kısaca

  Sponsorlu Bağlantılar
  hristiyanlıkta tanrı inancı nasıldır kısaca özet yazarmısınız

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Ahiret İnancı Nedir Kısaca
 3. Kutuplarda Yaşam Nasıldır Kısaca
 4. Yahudiliğin Tanrı İnancı
 5. Yahudilikte Allah İnancı Nasıldır
 6. Yahudilik Dininde Tanrı İnancı
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  Hristiyanlıkta Tanrı İnancı Nasıldır Kısaca

  Hristiyanlıkta Allah inancı ‘teslis’ esasına dayanmaktadır. Teslis üçleme demektir. Üçleme; Baba (Allah),Oğul (Hz. İsa) ve Ruhu’l-Kudüs (Kutsal Ruh) denilen unsurlardan oluşmaktadır. İbadet ve dualarını bu üç tanrı adına yaparlar. Ayrıca kitap, peygamber, melek ve ahiret inancı da vardır.

  Hristiyanların ibadet yerleri; Kilise, Katedral, Patrikhane ve Manastır adı verilir. Din adamları ise; Papaz, Papa, Peder, Piskopos, Keşiş, Kardinal, Patrik, Rahip, Rahibe gibi isimler alırlar.

  İbadet, günlük, haftalık ve yıllık olmak üzere üç çeşittir. Günlük ibadet, sabah ve akşam incilden parçalar okuyarak yapılır. Haftalık ibadet ise pazar günü kilisede papaz gözetiminde incilden metinler okuyarak, ilahiler söylenerek ve dua edilerek yapılır. Yıllık ibadetleri ise; Noel, paskalya, haç yortusu, Meryem ana günü gibi bayram ve anma günlerinde yapılır.

  İbadet, çan sesiyle duyurulur. Haç işareti ise Hristiyanlığın sembolüdür. Hristiyanlara göre Hz. İsa, insanlığı kurtarmak için kendisini feda etmiştir. Hz. Adem’in işlediği ilk günahtan dolayı bütün insanlığın suçlu olarak dünyaya geldiğine inanırlar. Buna ‘asli suç’ denir. Bu yüzden doğan çocukları kilisede vaftiz ederler. Yahudilikte olduğu gibi mesih inancı Hristiyanlıkta da vardır. Hristiyan din adamları insanların günahlarını bağışlama yetkisine sahiptirler. Buna ‘günah çıkarma’ denir. Ayrıca din adamları dine uymayanları dinden atma yetkisine sahiptirler. Buna da ‘afaroz’ denir. Domuz eti yemek helaldir ve çocuklar sünnet edilmez. Başlıca Hristiyan mezhepleri ise Katoliklik, Ortodoksluk ve Protestanlıktır. 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri