Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Göz Tansiyonu Sebepleri Ve Tedavisi göz tansiyonu belirtileri - göz tansiyonu kaç olmalı - göz tansiyonu neden olur - göz tansiyonu nedir - göz tansiyonu

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Göz Tansiyonu Sebepleri Ve Tedavisi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Göz Tansiyonu Sebepleri Ve Tedavisi

  göz tansiyonu belirtileri - göz tansiyonu kaç olmalı - göz tansiyonu neden olur - göz tansiyonu nedir - göz tansiyonu tedavisi


  Göz Tansiyonu – Glokom: Göz Tansiyonu, Glokom olarak da bilinir, göz içindeki sıvı basıncının, görme yeteneği için gerekli olan göz sinirine zarar verecek düzeyde olması durumuna denir. Tedavi edilmediği takdirde görme kaybına neden olabilen Göz Tansiyonu, tüm dünyada kalıcı görme kaybına en fazla neden olan hastalıktır.

  Göz Tansiyonunun Nedenleri: Glokom, göziçi sıvısını dışarı boşaltan kanallarda yapısal olarak tıkanıklık oluşması veya sonradan bazı hastalıklar nedeniyle ortaya çıkar. Göziçi sıvısının yeterli boşalamamasına bağlı olarak göz içinde basınç yükselir ve yükselen göziçi basıncı da görmeyi sağlayan göz siniri hücrelerinin beslenmesini engeller. Göz siniri hücreleri yükselen göziçi basıncı nedeniyle hasar görerek yavaş yavaş öldükçe çevreden merkeze doğru görme kaybı ortaya çıkar. Hücrelerin tümü öldüğü zaman kalıcı total görme kaybı oluşur.

  Göz Tansiyonunun Tedavisi: Glokomun neden olduğu hasar ve görme kaybı geri döndürülemez olduğundan, Göz Tansiyonu Tedavisi hastalığın ve görme kaybının ilerlemesini durdurmaya yöneliktir. Tedavide ilaç tedavisi, lazer tedavisi ve cerrahi tedavi olmak üzere 3 yöntem uygulanmaktadır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Saç dökülmesinin nedenleri sebepleri tedavisi
 3. Burun Kanamasının Sebepleri Ve Tedavisi
 4. Nefes Darlığı Sebepleri Ve Tedavisi
 5. Meme Kanseri Sebepleri Ve Tedavisi
 6. İdrar Yollarında Yanma Sebepleri Ve Tedavisi
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri