Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

2018 Genel Seçim Tarihi Anayasa’ya uyum çerçevesinde milletvekili Seçim dönemini 5 yıldan 4 yıla indiren yasa teklifine göre gelecek seçimin tarihi 17 Temmuz 2018. Teklife

  1. Sponsorlu Bağlantılar


    2018 Genel Seçim Tarihi

    Sponsorlu Bağlantılar
    2018 Genel Seçim Tarihi

    Anayasa’ya uyum çerçevesinde milletvekili Seçim dönemini 5 yıldan 4 yıla indiren yasa teklifine göre gelecek seçimin tarihi 17 Temmuz 2018. Teklife göre bir önceki seçimin yapıldığı tarihten itibaren 4 yılın dolmasından önceki son pazar günü oy verilecek. Oy verme gününden geriye doğru hesaplanacak 90 günlük sürenin ilk günü, seçimin başlangıç tarihi olacak. Buna göre genel seçimin resmi tarihi 17 Temmuz 2018.

    Temmuz ayı turizmin yoğun olduğu bir ay. Temmuzda seçimin turizmi çok etkilediğini daha önce gördük. Bahçe ve tarlalarda çalışmak durumunda olanların seçim sürecine katılması da güçleşiyor.
    Ayrıca…
    2007 seçiminde, aşırı sıcak nedeniyle asfalt eridiği için insanlar miting meydanına dahi çıkamadılar. Sıcak havada binlerce kişiyi miting meydanına toplamak da çok güç.
    İşte…
    Tüm bu nedenler, önümüzdeki seçimin tarihini şimdiden tartışma konusu yapıyor. Ankara’dan da seçim tarihi tartışmasının başladığı haberleri geliyor.
    Anladığımız kadarıyla…
    Meclis’te çoğunluğu bulunan iktidar partisinin lideri olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan seçimi Temmuz 2018’de yapmak istemiyor.
    Başbakan’ın kafasında, daha rahat bir ortam olarak nisan ya da mayıs ayları olduğunu, ama daha çok da 2018 Mayıs üzerinde durduğunu duyuyoruz.

    Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

  2. 1. Ve 2. Meşrutiyet Dönemindeki Yapılan Seçim Şekli Ile Günümüzde Yapılan Seçim Şeklinin F
  3. Ülkemizde Her Dört Yılda Bir Genel Seçim Yapılmaktadır Bu Durum Türkiye Cumhuriyeti Devlet
  4. Genel Seçim kaç yılda bir yapılır?
  5. Genel Seçim kaç Yılda Bir Yapılır
  6. Türkiye'de Seçim Tarihi
  7. Paylaş Facebook Twitter Google


  8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri