Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Parayı veren düdüğü çalar fıkrasının anlamı nedir Parayı Veren Düdüğü Çalar Fıkrası , Anlamı ve Nasrettin Hoca Nasrettin Hoca’nın meşhur parayı veren düdüğü çalar fıkrası
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Parayı veren düdüğü çalar fıkrasının anlamı

  Sponsorlu Bağlantılar
  Parayı veren düdüğü çalar fıkrasının anlamı nedir

  Parayı Veren Düdüğü Çalar Fıkrası, Anlamı ve Nasrettin Hoca

  Nasrettin Hoca’nın meşhur parayı veren düdüğü çalar fıkrası vardır, bu fıkranın anlamı ile eşdeğer bir hikayeanlatacağım. Nasrettin Hoca’nın Ekonomi Türk isimli bir blogu varmış ve okuyuculara blogda nasıl yazılar istersiniz diye sormuş. Okuyucular da “ekonomi doktorası sahibi kişiler tarafından eşi benzeri bulunmaz güzellikte, ufuk açan, ekonomiyi ve finansal piyasaları kolayca anlamamızı sağlayan sadelikte yazılmış eğlenceli yazılar istiyoruz” demişler. Nasrettin Hoca da gitmiş ve “Ekonomi Türk: Ekonomide Hurafeler ve Gerçekler” isimli üzerinde inanılmaz emek harcanmış, okuyucuların isteklerine tam anlamıyla cevap veren, belki de Türkiye tarihinde iktisat alanında yazılmış en güzel kitabı okurlarının hizmetine sunmuş.

  Nasrettin Hoca ayrıca finansal piyasalar hakkındaki yıllarını ve sayısız gecelerini harcayarak edindiği bilgileri piyasaların gidişatını takip edebilmek için harcadığı mesailerle birleştirerek piyasaların gidişatı hakkında güncel analiz ve yorumlarını da okuyucuların hizmetine sunmuş (bkz. blog nedir).  Herkesin hizmetine sunmuş ama ortada tek bir problem varmış. Kitap piyasada 10-15 TL arasında bir fiyata Nisan ayının sonunda satılmaya başlanacakmış, piyasaların gidişatı hakkındaki yorumlara ulaşmak için de $12 ödeyerek üye olmak gerekiyormuş. Üye olacak parası olmayanlar da blogda “ne nedir” başlıklı yazılar yazarak veya kendi bloglarında Ekonomi Türk blogunda yazılmış “ne nedir” başlıklı yazılara bağlantı vererek, yani kendi zamanlarını harcayarak, yazılara erişebiliyorlarmış. Bedavadan yazı okumaya alışmış bir grup okuyucu Serkan Ünal isimli yazarımızın "pi sayısı nedir" yazısına not bırakarak “Nasrettin Hocam, yazılara bedavaya ulaşamıyoruz yahu” diyerek serzenişte bulunmuşlar.

  Nasrettin Hoca da onlara “Ulan deyyuslar, Serkan Ünal gibi hem para vererek bloga üye olan, hem karşılıksız yazı yazarak blogun ziyaretçilerini ve reklam gelirlerini arttırmaya çalışan, hem de kendi blogundan yine karşılık beklemeden bizim yazılarımıza link veren melek gibi adamı hırpalamayı bırakın, düdüğü çalmak istiyorsanız taşın altına siz de elinizi koyun. Parayı vere düdüğü çalar” diyerek cevap vermiş. Nasrettin Hoca sosyalist değildir, komünist veya faşist de değildir. Nasrettin Hoca değerli zamanını harcayarak bir kaç kişiye piyasa fiyatının çok çok altına hizmet vermeye çalışan,parayı veren düdüğü çalar diyen iyi niyetli bir kapitalisttir.

  Blogun gidişatından memnun değilseniz gelin gönüllü olun, adam gibi yazıları siz yazın. Deniz Gökçe’nin toplantısını sabote eden sosyalist vandallar gibi davranmayın. Benim istifa etmemi ve Ekonomi Türk blogunun sirke döndüğünü söyleyenlere de tek bir sözüm var: begenmiyorsaniz okumayin, eskiyi ariyorsaniz hem yeni blogumuza uye olun hem de Nisan sonunda piyasaya cikacak kitabimizi okuyun.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Parayı veren düdüğü çalar fıkrası
 3. parayı veren düdüğü çalar ingilizce
 4. Parayı veren düdüğü çalar kompozisyon
 5. parayı veren düdüğü çalar hikayesi
 6. parayı veren düdüğü çalar anlamı nedir
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri