Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Liderlik İle İlgili Sözler Nelerdir? Liderlik İle İlgili Sözler Hakiki büyük adamlar güzel ağaçlara benzer. Dallarında yuvalar kurulur , gölgesinde yorgunlar din lenir , çiçeklerine
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 7      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Liderlik İle İlgili Sözler Nelerdir?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Liderlik İle İlgili Sözler Nelerdir?
  Liderlik İle İlgili Sözler

  Hakiki büyük adamlar güzel ağaçlara benzer. Dallarında yuvalar kurulur, gölgesinde yorgunlar dinlenir, çiçeklerine sürünenler güzel koku alırlar, meyvesiyle açlar doyar ve yaprakları arasından dökülen güneş damlaları toprağa hayat verir. Hiç kimseye ve hiç bir şeye zararı dokunmaz.
  Cenap Şahabettin
  Liderlik öğretilemez, sadece öğrenilebilir.
  Harold Sydney Geneen
  lgi kullanmadan resim çizme sanatına hayat denilmektedir.
  John Christian
  Başsız bir kalabalıktan hiçbir hayır gelmez.
  Niccolo Machiavelli
  Birinci adamlar güneşi, ikinci adamlar gölgeyi sever.
  Bernard Shaw
  Akıllı liderler toplumun temel yapısını ve değerlerini zaafa uğratmaktan kaçınmalıdır. Zira bu türlü davranışlar önce toplumu, sonra da devleti zaafa ve yıkıma götürür.
  J.G. Seume
  Bütün insanların kabiliyetlerine göre bir işi olmalı, bunun aksine hareket edilmesine padişah izin vermemeli.
  Nizammülmülk
  Bundan yirmi yıl sonra yapmadığınız şeylerden dolayı, yaptıklarınızdan daha fazla pişman olacaksınız. Demir alın ve güvenli limanlardan çıkın artık...Rüzgarları arkanıza alın, araştırın, hayal edin ve keşfedin.
  Mark Twain
  Memleketin direği, temeli, sağlamlığı, esası ve kökü iki şeye bağlıdır. Bunlardan biri halkın hakkı olan kanun, diğeri de hizmette bulunanlara dağıtılan gümüştür.
  Yusuf Has Hacib
  Üstün lider işlerin yapılmasını çok küçük hareketlerle sağlar. Emirlerini bir çok kelimelerle değil, yaptığı birkaç işle yayar. Her şeyle bilgilenir, ancak nadiren karışır. Bir katalizördür ve eğer orada olmazsa, işler o kadar da iyi gitmeyecekse bile, başardığında hiçbir övgüyü üstüne almaz. Ve üstüne hiçbir övgü almadığı için övgü onu hiç terketmez.
  Lao Tzu
  Arslan köpeklere baş olursa, köpeklerin her biri karşısındakilere arslan kesilir. Eğer arslanlara köpek baş olursa, o arslanların hepsi köpek gibi olur.
  Yusuf Has Hacib
  Bey memleket ve kanunu siyaset ile düzene koyar; halk hareketini onun siyasetine bakarak tanzim eder.
  Yusuf Has Hacib
  Bey adil olmalıdır.” “Ey hakim, memlekette uzun müddet hüküm sürmek istersen, kanunu doğru yürütmeli ve halkı korumalısın.
  Yusuf Has Hacib
  Bey adı bilig kelimesi ile ilgilidir; bilig’in lamı giderse, beg adı kalır.” “Bey halkı bilgi ile elinde tutar; bilgisi olmazsa aklı işe yaramaz.” “İnsan her işe başlarken bilgi ile başlar ve akıl ile sona erdirir.” “Beylik hastalığının ilacı akıl ve bilgidir.
  Yusuf Has Hacib
  Ava çıkınca avlanmaya hazır olun. Yanınıza en iyi ok ve yayınızı alın. Ormanda hayvanları kovalarken size en uygun olan giysileri giyin.
  Attila
  Savaşın beş kuralı vardır: Ölçme, değerlendirme, hesaplama, kıyaslama ve zafer. Mevzi ölçmeyi, ölçme değerlendirmeyi, değerlendirme hesaplamayı, hesaplama kıyaslamayı, kıyaslama ise zaferi doğurur.
  Sun Tzu
  Planlarını anlamak için onları gözden geçir.
  Sun Tzu
  Stratejin derin ve uzağı gören cinsten ise daha savaşmadan sen kazanırsın. Stratejik düşüncen sığ ve kısa erimli ise, daha savaşmadan sen kaybedersin. Zengin strateji yoksul stratejiye üstün gelir – stratejisi olmayanlar yenilmeye mahkumdur. Bu yüzden, muzaffer savaşçıların önce kazanıp sonra savaştığı, mağlup savaşçıların ise önce savaşıp sonra kazanmaya çalıştıkları söylenir.
  Zhang Yu
  Düşmanınızın uygulayacağı yeni taktiklere hazırlıklı olmalıyız. Onu yakından izlemeli, zekamızı kullanarak başvurabileceği olası yöntemleri değerlendirmeliyiz.
  Attila
  Önce planlarını hazırla, sonra donanımını sağla. Bu yüzden savaş konusu, stratejik değerler bölümünden sonra gelir.
  Li Quan


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Liderlik İle İlgili Sözler
 3. Atatürk'ün Askeri Yetenekleri ile Liderlik Özellikleri Hakkında Söylenmiş Sözler
 4. Atatürkün Liderlik Özellikleri Hakkında Söylenmiş sözler
 5. Atatürkün Liderlik Özelliği Nasıldı, atatürk liderlik özellikleri - atatürkün liderlik öze
 6. Şehitlerle İlgili Sözler nelerdir - Şehitlerle İlgili en guzel Sözler - Şehit Sözleri
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri