Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Temiz insanların sevgi si yüze karşı da , arkadan da birdir “Gürültü patırtının ortasında sükûnetle dolaş! Sessizliğin içinde huzûr bulunduğunu unutma! Başka türlü davranmak açıkça

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Temiz insanların sevgisi yüze karşı da, arkadan da birdir

  Sponsorlu Bağlantılar




  Temiz insanların sevgisi yüze karşı da, arkadan da birdir

  “Gürültü patırtının ortasında sükûnetle dolaş! Sessizliğin içinde huzûr bulunduğunu unutma! Başka türlü davranmak açıkça lüzumlu olmadıkça herkesle dost olmaya çalış! Sana bir kötülük yapıldığında, unut ve bağışla! Ama kimseye teslim olma! İçten ol! Telaşsız, kısa ve açık seçik konuş! Başkalarına da kulak ver! Aptal ve câhil oldukları zaman bile dinle onları! Çünkü, dünyada herkesin bir hikâyesi vardır.
  Yalnız planlarının değil, ne kadar küçük olursa olsun başarılarının da tadını çıkar! İşinle ilgilen! Seveceğin bir iş seçersen, hayatında bir an bile çalışmış ve yorulmuş olmazsın. İşini çok seveceksin!
  Olduğun gibi görün!
  Ve göründüğün gibi ol!
  Sevmediğin zaman, sever gibi yapma!

  Çevrene nasihatlerde bulun ama, hükmetme!
  İnsanların kusurlarını bulmaya çalışırsan, onları sevmeye zamanın kalmaz. Ve unutma ki, insanlığın yüz yıllardır öğrendikleri bir kumsaldaki kum tanecikleri değildir.

  Kaybetmeyi, ahlâksız bir kazanca tercih et! Birincisinin acısı bir an, ötekinin vicdan azâbı bir ömür boyu sürer. Bâzı idealler o kadar değerlidir ki o yolda mağlup olman bile zafer sayılır. Bu dünyada bırakacağın en büyük miras dürüstlüktür. Yılların geçmesine öfkelenme!

  Rüzgârın yönünü değiştiremiyorsan yelkenlerini rüzgâra göre ayarla! Çünkü dünya, karşılaştığın fırtınalarla değil, gemiyi limana getirip getirmediğinle ilgilenir. Ara sıra isyana yönelecek olsan da, hatırla ki yaratıkları yargılamak imkânsızdır. Doğduğun zamanları hatırlar mısın? Sen ağlarken herkes sevinçle gülüyordu. Öyle bir ömür geçir ki, sen öldüğünde herkes ağlasın!
  Sabırlı, sevimli ve vefâkâr ol! Önünde sonunda bütün servetin sensin. Görmeye çalış ki bütün pisliğine ve kötülüğüne rağmen, dünya yine de insanoğlunun biricik güzel mekânıdır





  Temiz insanların sevgisi yüze karşı da, arkadan da birdir.
  Ardından ayıplayıp önünde kul kurban olanların sevgisi gibi değil.“Karşında uysal bir koyun sanki; arkanda da yırtıcı kurtlar örneği…”“Başkalarının ayıbını senin önünde sayıp döken, senin ayıbını da mutlak başkalarına söyleyecektir.”


  Dost, yüzüne doğruyu söyleyendir.
  Dostu olanın aynaya ihtiyacı olmaz” demişlerdir.
  Dostlarıyla boğuşanların hiçbir zaman gerçek dostları olmaz.
  Dostlar yüze karşı da arkadan da birdir.
  Gerçek dostlar, karşında uysal bir koyun gibi hareket edip arkadan yırtıcı kurtlar gibi onurunu, namusunu ve malını parçalayanlar değillerdir
  alıntı

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Arkadan İlişkiye Girmek Günahmı
 3. Rüyada Arkadan gitmek görmek
 4. Atın iyisi arkadan gelmez
 5. Temiz insan temiz çevre nasıl olur
 6. Rüyada Arkadan Gitmek
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri