Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Mimarlık Gününün Gündemi Dünya Mimarlık Günü , 1985 yılından beri her sene Ekim ayının ilk Pazartesi günü Birleşmiş Milletler tarafından ilan edilen Dünya Yerleşme Günü

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Mimarlık Gününün Gündemi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Mimarlık Gününün Gündemi

  Dünya Mimarlık Günü, 1985 yılından beri her sene Ekim ayının ilk Pazartesi günü Birleşmiş Milletler tarafından ilan edilen Dünya Yerleşme Günü ile beraber kutlanıyor. Bu sene 1 Ekim Pazartesi gününe denk gelen Dünya Mimarlık Günü, “Mimaride Sıfır Karbondioksit Salınımı” temasıyla sıcak gündem maddesi iklim değişikliğine dikkat çekiyor.

  Bütün sera gazı emiliminin %50’si inşaat ve ulaşım sektörü tarafından üretiliyor. İnşaat sektörü tek başına yıllık enerji tüketiminin %50’sinden sorumlu. İnşaat sektöründeki her aktör, bu durumda sorumluluğunun bir parçasını üzerine alıyor ayrıca her aktörün iklim değişikliği üzerindeki etkisini azaltmak konusunda yeteneği var. Mimarlar ön sırada olarak bunu cesaretlendirmeli.

  Mimarlar mutlaka çalışmalarında kullandıkları bütün malzemelerin enerji perfomansı konusunda titiz olmalı. Ayrıca, bu malzemelerin üretimi, taşıması, tüketimi ve devamındaki karbon salınımını da düşünmeli. Dünya’daki doğal kaynakların korunması, atıkların giderilmesi, geridönüşümü, yerel kaynakların kullanımı her mimarın sorumluluğunda. Bütün "know-how", teknikler, teknolojiler ve buluşlar mutlaka bizleri bu konulara yaklaştırmalı.

  Dünya Mimarlar Birliği’nin (UIA) 1.300.000’i aşan üye sayısı ve onları Dünya üzerindeki dağılımı bu savaşta önemli bir potansiyel oluşturuyor.

  Pek çok UIA üyesi bu hedefe şimdiden kendini adadı. Biz çalışmalarını kamulaştırmalarını, metodlarını, hedeflerini, sonuçlarını anlatmalarını ve böylelikle diğerlerinin de onların tecrübelerini öğrenebileceğimizi umut ediyoruz. Bu UIA’nın rolü ve işi. Zamanımız sayılı fakat küresel topluluğumuzun birleşmiş gücü bunu yapabilir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Medya, gündemi ve yönetimin karar alma süreçlerini ne şekilde etkiler ?
 3. Bireyler, gündemi ve yönetimin karar alma süreçlerini ne şekilde etkiler ?
 4. Sivil toplum kuruluşları, gündemi ve yönetimin karar alma süreçlerini ne şekilde etkiler ?
 5. Siyasi partiler, gündemi ve yönetimin karar alma süreçlerini ne şekilde etkiler ?
 6. Cuma gününün önemi - Cuma Gününün önemi nedir - Cuma günü neden önemlidir
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri