Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

On Yıl Daha Genç Görünmek İnsanlara hiç kaç yaşında gösterdiğinizi sordunuz mu? Peki , aldığınız yanıt sizi tatmin etti mi? İnsanların biyolojik yaşı küçükken ,

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  On Yıl Daha Genç Görünmek

  Sponsorlu Bağlantılar
  On Yıl Daha Genç Görünmek
  İnsanlara hiç kaç yaşında gösterdiğinizi sordunuz mu? Peki, aldığınız yanıt sizi tatmin etti mi? İnsanların biyolojik yaşı küçükken, gösterdiği yaşı büyük olabilmektedir. Bunun nedenleri ile ilgili bilimsel araştırma sonuçlarını bu yazımızda inceleyeceğiz ve yapılması gerekenlerin neler olduğunu öğreniceğiz. Burada aktaracağım bilgilerin ayrıca bir önemi daha vardır, çünkü size açıklamasını yaptığım bilgilerin hepsini kendi hayatımda test ettim ve ediyorum, özetle yazacaklarım yaşam biçimim ile uyumlu diyebilirim.

  Daha sağlıklı ve genç olmak için yaptığım incelemeleri sizlere aktarırken, beni bu konuya iten yaşadıklarımıda hazır yeri gelmişken sizlere aktarayım: Bundan yaklaşık 1,5 yıl önce, tartıya her çıktığında 99-100 kilo gelen bir kişiydim ve yaşım genç olmasına rağmen kendimi formda ve zinde de hissetmiyordum, tabi bu durumun da zihin durumuma negatif yansımaları olmuyor değildi. Eğer bedensel disiplin kazanamasaydım, daha yüksek kilolara doğru ilerlemekteydim, tabi bu ters yöndeki gidişatı bir şekilde durdurmak gerekiyordu, bunun için bedensel zekamı ve iç disiplinimi geliştirmek adına önemli bilgiler öğrendim ve hayatımda uyguladım. Şu an ise 75 kiloyum, bugün amacım, 1 ay içinde 85 kilo olmak olursa olurum, 65 kiloya düşmek olursa düşerim, işte bu süreç içinde kazandığım bu yetenek, bedensel disiplinimin zihinsel zeka ile uyumlu kullanılmasının bir sonucudur. Siz de burada anlattıklarımı özümserseniz ve uygularsanız, sözünü ettiğim bedensel ve zihinsel bilinci kazanabilirsiniz.


  İnsanların olduğundan yaşlı görünmesinin fizyolojik ve psikolojik olmak üzere temel iki nedeni vardır, aynaya her baktınızda, yaşınızdan 10 yıl daha genç görünmek istiyorsanız bu nedenlerin neler olduğunu bilmeniz, sizin için yararlı olabilir.

  1-Fizyolojik nedenler:Fiziksel olarak bedeninizdeki dengenin bozulmasıdır. Vücudunuzda topladığınız fazla yağlar, yağsız kas oranınızın azalması, yanlış beslenme alışkanlıkları, vücudunuzu tanımamanız, bedensel dengenizin bozulmasına neden olur.

  2-Psikolojik nedenler:Psikolojik olarak zihinsel ve ruhsal dengenizin bozulmasıdır. Zihinizde istemsiz olan farkına varmadığınız olumsuz düşünceler, negatif kurgulamalar, duyguları zihinsel olarak kontrol etmeyi seçmemek de, psikolojik dengenizin bozulmasını yol açabilir.

  Bu iki etkenden birinin dengeyi kaybetmesinin diğerini etkileme olasılığı fazladır, çünkü psikolojiniz bozulduğunda, yani yaşadığınız duygusal olayları zihinsel olarak kontrol edemediğinizde, yemek ile bastırma yoluna gidebilirsiniz, sonra kilo alabilirsiniz, bu durum da moralinizi bozabilir, tabi bunlar ihtimal dahilinde olabileceklerdir. Burada önemli olan nokta, iki faktöründe insanın genel dengesine etki ettiğidir.

  Biz bu yazımızda, fiziksel olarak nasıl genç ve dinamik olabileceğiniz üzerine araştırma sonuçlarını inceleyeceğiz.

  Öncelikle insanların aynı zannetiği ama farklı olan iki kavramı açıklamakta yarar vardır, çünkü bedeninize hakim olabilmek için diyet kültürünü bilmeniz gerekiyor, ama insanlar diyet kelimesini duyunca hemen sıkıca bir tempoda kilo vermek akıllarına geliyor. Şimdi bu tanımlamaları, zihninizde yeniden çerçevelendirelim.  Diyet nedir?

  Diyet insanların kilo vermesi yada kilo almasıdır. Kilo vermekten kastedilen vücutta ki fazla yağların harcanması, kilo almaktan kastedilen ise kas kütlesinin artmasıdır. Diet programlı yada bedensel bir bilinç edinmiş iseniz programsız da yapılabilir. Programın amacı, kişiye bu bilinci otomatik olarak kazandırmaktır

  Rejim nedir?

  Rejim insanların kilo kaybetmesidir. Bu kilo yağ ve kas olarak kayıp edilir, genelde gazetelerde verilen bu sistemler, rejim kültürüne örnektir, ama böyle bir kilo verme sağlıklı değildir, çünkü kilo kaslardan olursa, vücut belki ince görünebilir ama, aynaya baktınızda sarkık yağlar sanki kemikten salnıyor gibi gözükür, siz tartıya baktınızda kilo verdiğinizi zannedersiniz ama aynaya baktınızda aslında formda ve sağlıklı bir vücut yoktur meydanda ,diğer taraftan, kaslarınızın yoğunluğunu kaybetinizden metabolizmanız yavaşlar ve daha sonra hızlı bir şekilde yağlanmaya başlarsınız. Rejim de kas kaybı söz konusu olduğundan bu sizin vücudunuzu yaşlandırır.

  Gençlik üzerine yapılan bilimsel bir araştırma sonucu:

  Bilimsel araştırmalar sonucunda, ortaya şu sonuç çıkmıştır: kas geliştirmek için yapılan vücut geliştirme sporunda, kaldırılan ağırlıkların vücutta gençlik hormanlarını ürettiği ve ilerleyen yaş ile birlikte azalan kas yoğunluğunu telafi ettiği kanıtlanmıştır. Malasef, kas ve vücut geliştirme sporu, daha halen ülkemizde hak ettiği yere gelmemiş, bir çok insanın ön yargılarına maruz kalmıştır ve kalmaktadır. Bu ön yargıların en temellerini inceleyerek bilimsel doğrular ile değiştirelim.

  Yanlış bilgi:Fazla kas yapma sonra sarkar, çok kas yaparsan sonra eski haline dönemezsin.

  Doğru bilgi:Kaslar balon değildir, içinde su yada hava yok ki bitince sarksın, sadece sporu bıraktığınızda hacim olarak küçük bir daralma yaşanabilir, ama tekrar başladığınızda, sıfırdan başlayan birisine göre gene üç-dört adım önde başlar ve bir süre sonra eski formunuzu yakalarsınız. Aşırı kas yapmaktan korkmak ise, mesala bir arnold gibi olmak ağızdan çıktığı kadar kolay değildir, senelerinizi vermeniz gerekir, kaldı ki aşırı kas olsa bile, fazla yağlar uygun diyet ile nasıl harcanabiliyor ise yine uygun bir diet ile kaslarda tedrici bir sistemle yoğunluğu azaltılabilir.  Yanlış bilgi:Fazla kilolu olduğum için vücut geliştirme yapmıyorum, sonra kilo alma ihtimalim olabilir.

  Doğru bilgi:Vücut geliştirme sporunu doğru bir program ve diyet ile amacınız için kullanabilirsiniz, amacınız kilo almak ise alır, kilo vermek ise verebilirsiniz. Aerobik sporun yanında kilo vermek için, kas geliştirmeninde mutlak suretle yapılması gerekmektedir, çünkü artan kas yoğunluğunuz ile bazal metabolizma hızınız artar, yani oturduğunuzda bile artık daha fazla enerji yakarsınız. Tabi ki kas limitlerinizi artırmak kilo vermek için gerekli ama yeterli değildir, bunun yanıda aerobik aktivite sınıfına giren bir spor branşınıda yapmak gerekir.

  Yanlış bilgi: Body sporu kalbi büyütür ve zorlar.

  Doğru bilgi:Spor yapan herkes de, kalbin çapı normal ebatların üstüne zaten çıkar, ama bu kalbin büyümesi, bizim belleklerimizde yer etmiş olan, yağ ve tıkanmadan kaynaklı zararlı bir büyüme değil, tam aksine kılcal damarları açan ve kalbin dakikada kan basıncını düşürebilen faydalı bir büyümedir. Kaldıki, dünya tıp otoritesinde, kalp ve damar hastalıkları konusunda bir guru olan, prof. Mehmet Öz ağırlık çalışmalarını kitaplarında açıklamalarıyla tavsiye etmektedir.

  Burada, kas geliştirme sporu için temel önyargılara yer vermemizin nedeni, ağırlık çalışmasının bedeni genç tutmak adına önemli olduğunu vurgulamak ve sizin bu önyargıların etkisi altında kalmamanızı sağlamaktır.

  Gençlik için kuantum algılama: Madde, zaman ve mekanı nasıl algılıyorsunuz? Zaman size göre hızlı mı, yoksa yavaş mı geçiyor? Esasen, kaç yaşınızda olduğunuz, tamamen, kendinizi ve zamanı nasıl algıladığınız ile ilgilidir. Çevrenizde mutlaka tanık olmuşsunuzdur, bazı insanlar çok çabuk çökerler, kimileri ise ilerleyen yaşlarına rağmen, genç ve dinamik görünürler sizce bunun nedeni ne olabilir? Diğer yazılarımızda bu kavramı daha detaylı açıklayarak kuantum algılama yeteneğimizi geliştirici idmanlara yer vereceğiz.

  Gençlik için içsel bütünleşme:Uzak doğu felsefelerinin temel presiplerini uygulayan, insanları incelediğinizde, ilerleyen yaşlarında bile sağlıklı ve dinç görünebilmektedirler, yoga, meditasyon gibi uygulamaların hepsinde ortak olan bir nokta vardır:zihinin,duygunun ve ruhun bütünleşmesi, vasıtasıyla insanlar içsel duyularınında kontrolünü ele almaktadırlar.
  Daha sonraki yazılarımızda bu kavramları biraz daha detaylı inceleyeceğiz.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Fornarina Kış Koleksiyonu, Genç Modası, Genç Kızlara Özel Spor Giyim Mrkası, Harika Genç K
 3. Miu Miu Sonbahar Kış Koleksiyonu, Genç Kızların Çılgın Moda Tarzı, Marka Moda, Son Model M
 4. Farklı görünmek isteyenlere - ABT AS3
 5. Cool Görünmek İçin Ne Yapmalıyız?
 6. Bekar genc bir erkekle dul genç bayanın evlenmesinde sakınca var mı?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri